Інформація по темі "" | Публікації по тегу
02.04.24
771 0
Друкувати
Обране

Щодо припинення виплати середнього заробітку працівнику у разі смерті (загибелі), який проходив військову службу за призовом

Щодо припинення виплати середнього заробітку працівнику у разі смерті (загибелі), який проходив військову службу за призовом під час мобілізації і якому виплата середнього заробітку зберігалася після 19.07.22 року згідно умов колективного договору.

Відповідно до статті 119 Кодексу законів про працю України (в редакції, що діяла до 19.07.2022) за працівниками, призваними на строкову військову службу, військову службу за призовом осіб офіцерського складу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період або прийнятими на військову службу за контрактом, у тому числі шляхом укладення нового контракту на проходження військової служби, під час дії особливого періоду на строк до його закінчення або до дня фактичного звільнення зберігаються місце роботи, посада і середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, фермерському господарстві, сільськогосподарському виробничому кооперативі незалежно від підпорядкування та форми власності і у фізичних осіб – підприємців, у яких вони працювали на час призову. З урахуванням внесених змін до статті 119 КЗпП з 19.07.2024 року роботодавець зобов’язаний на період військової служби за призовом осіб із числа резервістів в особливий період або прийнятими на військову службу за контрактом, у тому числі шляхом укладення нового контракту на проходження військової служби, під час дії особливого періоду на строк до його закінчення або до дня фактичного звільнення зберігати місце роботи, посаду.

Водночас підприємства, установи, організації в межах своїх повноважень і за рахунок власних коштів можуть встановлювати додаткові порівняно з законодавством трудові і соціально-побутові пільги для працівників.  (стаття 9-1 КЗпП)  . Якщо згідно умов колективного за працівником зберігався середній заробіток пісоя 19 липня 2022 року, то насамперед слід керуватися положеннями колективного договору щодо строків і порядку проведення виплат. У разі, коли положеннями колективного договору ці питання не були  визначені, то питання може бути врегульовано сторонами колективного договору шляхом внесення змін до нього в порядку передбаченому  статтею 14 Закону України “Про колективні договори і угоди” від 1 липня 1993 року № 3356-XII.

При цьому може бути застосоване положення щодо припинення виплати середнього заробітку працівнику з дати виключення його із особового складу військової частини.

Відповідно до статті 24 Закону України «Про військовий обовязок і військову службу» померлий військовослужбовець виключається із списків особового складу військової частини (військового навчального закладу, установи тощо) з наступного після загибелі (смерті) дня, військовослужбовець, визнаний у встановленому законом порядку безвісно відсутнім або оголошений померлим, – з дня набрання законної сили рішенням суду.

Східне міжрегіональне управління Держпраці

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
60
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×