Інформація по темі "" | Публікації по тегу
buhgalter.com.ua
32939 15
Друкувати
Обране

Скасування суміщення професій (посад)

У статті коротко розповім: що таке суміщення професій (посад), за якою умови воно неможливе і як його оформити та скасувати.


Анна Милиенко-Самсонова, Эксперт по трудовому праву

blog.liga.net

 

Питання, щодо суміщення професій (посад) регулюється постановою Ради Міністрів СРСР від 04.12.81 р. № 1145 «Про порядок і умови суміщення професій (посад)» (далі — Постанова 1145).

Суміщення професій (посад) — це виконання працівником поряд зі своєю основною роботою, обумовленою трудовим договором, додаткової роботи за іншою професією (посадою) у межах робочого часу за основною роботою на одному й тому самому підприємстві за згодою працівника, якщо це економічно доцільно та не призводить до погіршення якості виконуваних обов’язків (листи Мінсоцполітики від 05.11.2008 № 644/13/155-08 та від 21.06.2010 № 514/13/155-10).

Суміщення допускається в тих випадках, коли працівник за своєю кваліфікацією може забезпечити якісне виконання як основної, так і суміщуваної роботи.

Важливо пам’ятати, що для суміщення встановлюється лише за наявністю у штатному розписі вакантної посади. За відсутності вакансії суміщення неможливе.

Відсутність вакансій означає відсутність відповідних посадових окладів, тарифних ставок, та унеможливлює поєднання цієї посади і, як наслідок, встановлення за це доплати.

Тобто, при відсутності вакансії встановити доплату за суміщення професій (посад) неможливо (справа №805/8513/13-а).

Відповідно до п. 4 Постанови 1145 угода про суміщення професій (посад) може укладатися на певний термін або без зазначення строку.

Доручення виконання роботи на умовах суміщення оформлюється наказом (розпорядженням) роботодавця, яким визначають суміщену посаду, умови виконання роботи та розмір винагороди, у вигляді доплати до посадового окладу (тарифної ставки).

Якщо суміщення встановлювалося на певний строк, то виконання додаткової роботи припиняється без видання окремого наказу. Тобто якщо в наказі про встановлення суміщення зазначений строк, на який працівникові доручалася додаткова робота, але він минув, працівник повертається до виконання лише своєї основної роботи.

Якщо в наказі про доручення виконання роботи на умовах суміщення не зазначено строк, то тоді доплати за суміщення, розширення зон обслуговування або збільшення встановленого обсягу робіт можуть бути зменшені або повністю скасовані при перегляді норм в установленому порядку, а також при погіршенні якості роботи. Про зменшення або скасування доплат працівник повинен бути письмово попереджений не пізніше ніж за місяць (п. 12 Постанови 1145).

Також у ст. 32 КЗпП України зазначено, що про зміну істотних умов праці — систем та розмірів оплати праці, пільг, режиму роботи, встановлення або скасування неповного робочого часу, суміщення професій, зміну розрядів і найменування посад та інших — працівник повинен бути повідомлений не пізніше ніж за два місяці.

Якщо працівник відмовляється продовжувати роботу в нових умовах та надасть відмову від скасування суміщення посад, він підлягатиме звільненню за п. 6 ст. 36 КЗпП.

Але зверніть увагу, що припинення трудового договору за п. 6 ст. 36 КЗпП при відмові працівника від продовження роботи зі зміненими істотними умовами праці може бути визнане обґрунтованим, якщо зміна істотних умов праці при провадженні роботи за тією ж спеціальністю, кваліфікацією чи посадою викликана змінами в організації виробництва і праці (п. 10 постанови Пленуму ВСУ «Про практику розгляду судами трудових спорів» від 06.11.1992 р. № 9).

Також суміщення можна скасувати у будь-який час на прохання працівника. Для цього потрібно працівнику надати заяву роботодавцю, після чого буде виданий відповідний наказ.

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі
(15)
вікторія
05.02.2019
Доброго дня, якщо бугалтер виконує роботу кадровика (вакантна посада) та веде військовий облік - це суміщення? які доплати можна встановити? Дякую.
Лера вікторія
05.02.2019
Так бухгалтер згідно наказу може працювати на цій вакантній посаді за суміщенням і отримувати доплату за суміщення. Доплата за суміщення професій (посад) встановлюється в розмірі 50% тарифної ставки (окладу) відсутнього працівника, незалежно від числа осіб, між якими розподіляються ці доплати. Ведення військового обліку скоріш за все прописано в посадовій інструкції кадровика, тому окремої доплати за виконання цих обов'язків не встановлюється. А якщо не прописано, то керівник може встановити надбавку за складність, напруженість.
Ірена Лера
06.02.2019
В законі Про військовий облік передбачена доплата за ведення військового обліку кадровиком...і тут треба враховувати всі вимоги законодавства...
Міла
05.02.2019
Доброго дня, якщо держ.службовець працює по сумистництву вчителем, це правомірно?
Олег Міла
05.02.2019
ні
Лера Олег
05.02.2019
Чому ні? Антикорупційні обмеження щодо сумісництва держслужбовців не поширюються на викладацьку, наукову, творчу діяльність, медичну практику, інструкторську та суддівську практику із спорту.
люда Лера
05.02.2019
згодна, можна держслужбовцю викладати в школі але не більше 6 годин на тиждень
люда люда
05.02.2019
а, і ще..... викладацька діяльність це не сумісництво
Josh_UA
05.02.2019
Доброго дня. Якщо бухгалтер є членом тендерного комітету - це вважається сумісництвом?
Лера Josh_UA
05.02.2019
Якщо у Вас в штатному розписі є посада "член тендерного комітету" і на неї прийнято бухгалтера на пів ставки, тоді так - це сумісництво... Думаю це не так, тому не може бути ні сумісництва, ні суміщення.
Josh_UA
05.02.2019
Питання, щодо суміщення професій (посад) регулюється постановою Ради Міністрів СРСР від 04.12.81 р. № 1145 «Про порядок і умови суміщення професій (посад)» (далі — Постанова 1145).
_____
ясно. понятно.
Сергій
11.02.2019
В організації треба вести війсковий облік. В штатному розписі кадровика немає. Як організувати цю роботу , і як оплатити працю?
Алла
23.02.2019
Доброго дня.Якщо лаборант по совмісництву працює зав.лабораторією.Яка оплата праці повинна бути?
Оксана
26.06.2019
Доброго дня! Скажіть будь-ласка, чи можна інженеру на повну ставку суміщати пів ставки водія
Любов
03.07.2019
Доброго дня!Чи може бухгалтер, який отримує надбавку за інтенсив, та працює на 1,25 ставки бухгалтера, ще отримати доплату за суміщення посади бухгалтера 50% посадового окладу тимчасово на 2 тижні?
Залишити коментар:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд