Інформація по темі "" | Публікації по тегу
09.07.19
23150 10
Друкувати
Обране

Суміщення професій (посад)

Суміщення професій (посад) – це виконання працівником поряд із своєю основною роботою, зумовленою трудовим договором, додаткової роботи за іншою професією (посадою) в межах робочого часу за основною роботою на одному і тому самому підприємстві, установі, організації.

Для встановлення суміщення посад у штатному розписі підприємства, згідно Інструкції про порядок і умови суміщення професій (посад) № 53-ВЛ, має бути передбачена вакантна посада. У разі відсутності вільної посади або посади в штатному розписі, суміщення посад є неможливим і доплата за суміщення посад не може здійснюватись.

Суміщення посад може бути встановлено за заявою працівника або на підставі прийнятого роботодавцем рішення. Якщо суміщення ініційовано роботодавцем, працівник має бути повідомлений про зміни в організації виробництва та праці згідно з частиною третьою статті 32 Кодексом законів про працю України (далі по тексту - КЗпП Українине пізніше ніж за два місяці.

Оскільки працівник продовжує обіймати свою основну посаду, записи про суміщення до особової картки працівника та трудової книжки не вносяться. Водночас копію наказу про встановлення суміщення можна додати до особової справи працівника.

Суміщення професій (посад) оформлюється наказом роботодавця. Оскільки працівник продовжує обіймати свою основну посаду, записи про суміщення до особової картки працівника та трудової книжки не вносяться. Водночас копію наказу про встановлення суміщення можна додати до особової справи працівника.

В наказі в обов’язковому порядку вказують назву професії (посади), за якою відбуватиметься суміщення, та розмір доплати. Доплата провадиться винятково за наказом, оскільки виконання роботи за суміщенням посад не відображається в табелі обліку робочого часу та встановлюється відповідно до вимог статті 105 КЗпП України на умовах, передбачених колективним договором. В колективному договорі та наказі про суміщення має бути чітко зазначено, від якої саме посади встановлюється доплата. Адже, розмір доплати за суміщення затверджено тільки працівникам бюджетної сфери (на підставі пункту 3 Постанови № 1298 «Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» доплату за суміщення проводять в розмірі до 50% посадового окладу (тарифної ставки) за основною посадою).

Зазначена доплата за суміщення не встановлюється керівникам бюджетних установ, закладів та організацій, їхнім заступникам, керівникам структурних підрозділів цих установ, закладів та організацій, їхнім заступникам (пп. 3 п. 3 Постанови № 1298).

Суміщення професій (посад) зазвичай не позначається на тривалості відпусток. Якщо працівник, за своєю основною роботою зайнятий на роботах із шкідливими умовами праці, виконує їх у повному обсязі, а також виконує додаткову роботу в порядку суміщення, за ним продовжують зберігатися передбачені чинним законодавством пільги в зв’язку з умовами праці.

Одночасно інформуємо, що законами і деякими підзаконними нормативно-правовими актами передбачено заборони та обмеження на сумісництво. Зокрема, заборонено займатися іншою оплачуваною діяльністю (а отже, і працювати за сумісництвом) особам, уповноваженим на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (за винятком викладацької, наукової і творчої діяльності, медичної практики, інструкторської та суддівської практики в спорті). Під цю заборону підпадають держслужбовці, посадові особи органів місцевого самоврядування, народні депутати України, професійні судді, посадові особи інших державних органів.

Заборонено працювати за сумісництвом керівникам державних підприємств, установ та організацій, керівникам та заступникам структурних підрозділів.

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
10
Ikar
09.07.2019
Питання знаючим, при розширенні зони обслуговування (збільшення обсягу роботи, виконується та сама робота що за посадовою інструкцією) за рахунок вакантних посад, безпосередній керівник зобов'язаний чи на власний розсуд встановлює доплату?
Вадим Ikar
09.07.2019
Законодавчо закріплене тільки гранична межа такої доплати до 50 %, а конкретний розмір визначає керівник відповідно до умов кол.договору і обсягу робіт.
Ikar Вадим
09.07.2019
а чи може він взагалі не встановить таку доплату?
Вадим Ikar
09.07.2019
Не може, оскільки така доплата передбачена чинним законодавством. Але може встановити її в чисто символічному розмірі .
Людмила
09.07.2019
Пидкажить, чи може працивник за основным мисцем роботи сумищати, коли вин маэ зовнишнэ сумисництво на иншому пидприэмстви? Дякую
Олександр Людмила
16.07.2019
Для державних підприємств можливо є обмеження окремими нормативними актами, але доплата за суміщення посади як в цій статті можлива, оскільки Ви будете виконувати роботу в основний час по іншій посаді (за основним місцем роботи або за сумісництвом) а доплата проводиться від посади по якій виконуватимите роботу (доплата за суміщення посади) .
Наталія
28.08.2020
Чи може людина на посаді прибиральника службових приміщень з освітою бакалавра суміщати роботу бухгалтера?
Світлана
11.01.2022
Підскажіть , чи може завгосп в закладі культури працювати за суміщенням , бо має здібності до співу, вакансія в закладі є, щоб оформити його за суміщенням інструктором - організатором з доплатою 50 % у вигляді за інтенсивність та напруженність у роботі
Світлана
11.01.2022
Підскажіть , чи може завгосп в закладі культури працювати за суміщенням , бо має здібності до співу, вакансія в закладі є, щоб оформити його за суміщенням інструктором - організатором з доплатою 50 % у вигляді за інтенсивність та напруженність у роботі
Подробиці: https://buhgalter.com.ua/news/kadrova-sprava/sumishchennya-profesiy-posad/Постанова № 1145 — постанова Ради Міністрів СРСР «Про порядок та умови суміщення професій (посад)» від 04.12.1981 № 1145.
Подробнее по ссылке: https://uteka.ua/ua/publication/commerce-12-zarplaty-i-kadry-3-sovmestitelstvo-i-sovmeshheniepochuvstvujte-raznicuПостанова № 1145 — постанова Ради Міністрів СРСР «Про порядок та умови суміщення професій (посад)» від 04.12.1981 № 1145.
Подробнее по ссылке: https://uteka.ua/ua/publication/commerce-12-zarplaty-i-kadry-3-sovmestitelstvo-i-sovmeshheniepochuvstvujte-raznicu
Наталія
19.01.2022
Хотіла б уточнити. У бюджетній установі в сфері культура доплата за суміщення проводиться у відсотках від основного посадового окладу чи від окладу вакантної посади?
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі