Сумісництво: прийом та звільнення
Для роботи за сумісництвом згоди власника або уповноваженого ним органу за місцем основної роботи не потрібно (п. 1 Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій, затвердженого наказом Мінпраці, Мін’юсту та Мінфіну України від 28.06.1993 р. № 43).
Коли працівник виконує роботу на тому самому підприємстві — це класифікують як внутрішнє сумісництво, а коли на іншому — як зовнішнє.
Працівник, що влаштовується на роботу за сумісництвом в іншу організацію, має надати роботодавцю всі документи, необхідні для проведення відповідних кадрових процедур за виключенням трудової книжки, оскільки на осіб, які працюють за сумісництвом, трудові книжки ведуться тільки за місцем основної роботи (абз. 3 п. 1.1 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Мінпраці, Мін’юсту, Мінсоцзахисту від 29.07.1993 № 58).
Трудовий договір прийнятті на роботу за сумісництвом, оформляється наказом власника або уповноваженого ним органу про зарахування працівника на роботу та поданням повідомлення до територіальних органів ДПС України.
Звільнення з роботи за сумісництвом провадиться з підстав, передбачених законодавством, а також у разі прийняття працівника, який не є сумісником, чи обмеження сумісництва у зв'язку з особливими умовами та режимом праці без виплати вихідної допомоги.
Ганна Царенко, головний державний інспектор відділу з питань експертизи умов праці Управління Держпраці в області.
ГУ Держпраці у Кіровоградській області
Шановні користувачі! Тепер ви можете дізнаватися всі останні новини порталу Бухгалтер.com.ua першими в TELEGRAM і VIBER спільнотах! Більш детально за посиланням.