Інформація по темі "" | Публікації по тегу
16.01.20
8149 9
Друкувати
Обране

Уряд про перспективи ухвалення законопроекту “Про працю”

Експерти, представники міністерства та працівники різних галузей економіки в форматі міжрегіонального телемосту обговорили нові можливості для захисту робочих прав українців, які надає законопроект "Про працю".

Зростання кількості офіційних робочих місць з вищою оплатою, простіше працевлаштування та комфортні умови роботи – основні орієнтири нового законопроекту «Про працю», розробленого в рамках комплексної реформи зайнятості в Україні.

Як наголосив Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов, лише 50 відсотків працездатних українців працюють легально. В країні зберігається високий запит на офіційні робочі місця, які цілком реально створити після ухвалення законопроекту. Він також наголосив, що законопроект має на меті вивести трудові відносини у легальну площину.

«Ми плануємо до 2024 року створити додатковий 1 млн легальних робочих місць. За ці 5 років розраховуємо скоротити рівень безробіття майже вдвічі - до 5%. Держава має допомагати людям легше та швидше знаходити роботу - не за чотири місяці, як це відбувається зараз, а до двох. Українці вже давно заслуговують на достойний заробіток та комфортні умови праці - настав час зробити це разом», - коментує Міністр пріоритетні напрямки законодавчих змін в галузі працевлаштування.

Під час заходу йшлося про основні нововведення законопроекту, зокрема:

  • перехід на виключно письмову форму фіксації трудових відносин;
  • запровадження 7 видів трудових договорів, а також гнучкого режиму роботи, що сприятиме легалізації сучасних умов співпраці, як-то фрілансу, дистанційної роботи та інших;
  • запровадження матеріальної компенсації в розмірі від 1 до 6 зарплат в разі звільнення працівника за бажанням роботодавця замість існуючих прецедентів надуманого вивільнення працівників без жодних фінансових компенсацій.

Крім того, було спростовано головні чутки стосовно документа щодо легалізації примусової і понаднормової роботи, ліквідації пільг для вагітних та жінок з дітьми, зменшення ролі профспілок. Законопроект навпаки спрямовує нововведення на захист прав працівників.

  1. Права вагітних та тих, хто знаходиться у відпустці по догляду за дитиною – залишаються і будуть захищені.
  2. Можливості людей з інвалідністю та пенсіонерів розширюються. Вони зможуть працювати дистанційно або за гнучким графіком, отримати легальне працевлаштування та соціальні гарантії, а також страховий стаж для пенсії.
  3. Молодь отримує можливість працювати легально завдяки застосуванню учнівських трудових договорів.
  4. Права щодо відпусток та лікарняних зберігаються.
  5. Зберігається тривалість робочого тижня у 40 годин.
  6. Трудовий стаж зберігається, він нікуди не зникне через застосування електронної форми трудових книжок.
  7. Профспілки залишаються і надалі будуть працювати.

Публічні обговорення законопроекту триватимуть і надалі у форматі прес-заходів, а також зустрічей з представниками профільних професійних асоціацій, роботодавців та профільних експертів.

Проект Закону України «Про працю» спростування міфів за посиланням.

За матеріалами: КМУ.

З такою оцінкою реформи погоджуються не всі. СПО об’єднань профспілок від імені 7 млн. громадян України – членів профспілок усіх рівнів звернувся до Президента України Володимира Зеленського, як гаранта Конституції, із закликом захистити конституційні, трудові права працівників та діяльність профспілок в Україні.

У Зверненні наголошується, що дії уряду та депутатська ініціатива щодо лібералізації соціально-економічних і трудових відносин збурили людей. Зростає невдоволення в трудових колективах, втрачається довіра до нової влади серед простих працівників, падає її рейтинг у суспільстві.

Профспілки завжди були і є прибічниками конструктивного соціального діалогу та очікують від влади і роботодавців такого ж ставлення до себе.

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
9
Тетяна
16.01.2020
Цитата "В країні зберігається високий запит на офіційні робочі місця" - як ви думаєте, автор володіє реальною інформацією? Як на мене, то він навіть не в темі. Крім міста Київ є й інші населенні пункти, яки б необхідно було враховувати при таких гучних гаслах. Черговий номер "95 кварталу", тільки у виконанні відповідальної за розвиток економіки і взагалі за розвиток країни ососби і оплачений нашими податками з нашої мінзарплати. ОТ ДЕ ГАНЬБА!!!!!!!
!!!!!!!!!!!!!!!! Тетяна
16.01.2020
Цілком підтримую!!! ВОНИ ПРОСТО ПіД.......СИ І ВСЕ. На них навіть лайки шкода.
Зе Тетяна
16.01.2020
А там всі такі, один фотограф, інший тамада, співак, телеведучий, а цей міністр - наркоман. Якось так. Сам же говорив що коли жив в США то любив курнуть.
,,,,,,
16.01.2020
Яке зростання робочих місць???ви в курсі скільки людей скорочено????? ви в якій країні цю реформу вводите? точне не в Україні!!!!
вася ,,,,,,
16.01.2020
так скорочено не тих що щось виробляють, а тих хто прожерають те що заробляють інші!!
,,,,,, вася
16.01.2020
чомусь кількість нардепів не скорочено)))))) ви часом не нардеп?
,,,,,, вася
16.01.2020
звідки ви знаєте? не судіть по собі!
123456
20.01.2020
Олена Лукаш ( екс Мін'юст) назвала цей законопроект Законом про рабство. Здобули...
коля
20.01.2020
Нічого не сказано про таке поширене явище, як "ліквідація держустанови (держпідприємства)". Адже тоді усіх працівників звільняють без права поновлення на роботі. Велика армія безробітних виникла в Україні саме завдяки цьому шахрайству від держави.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі