Військовий облік жінок: так ставати чи не ставати?
Хвилинка історії
З чого все почалося? З 23.04.2021 ч. 11 ст. 1 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» від 25.03.92 № 2232-XII (далі — Закон № 2232) запрацювала в новій редакції. Що змінилось? Право формувати перелік спеціальностей та/або професій, споріднених з відповідними військово-обліковими спеціальностями, після одержання яких жінки беруться на військовий облік військовозобов’язаних, було передано від КМУ до Міноборони.
Здавалося б, ну які підстави для хвилювання? Жінок і раніше брали на військовий облік. Просто перелік складе та затвердить Міноборони.
Але Міноборони розстаралося й перелік вийшов настільки глобальним, що відповідно до нього практично всі жінки повинні були стати на військовий облік.
Реакція жінок була бурхлива. У відповідь вони почули обіцянки внести зміни до Закону № 2232 та переглянути перелік у бік зменшення. Що наразі виконано?
Що говорить Закон?
Частиною 11 ст. 1 Закону № 2232 встановлено, що жінки, які мають спеціальність та/або професію, споріднену з відповідною військово-обліковою спеціальністю, визначеною в переліку, затвердженому Міноборони, та придатні до проходження військової служби за станом здоров’я та віком, беруться на військовий облік військовозобов’язаних.
Ні про яку добровільність в ньому наразі не йдеться.
Щоправда, є законопроєкт від 28.12.2021 № 6482 (далі — законопроєкт № 6482), який
-
Платне користування сайту передбачає:
- доступ до новин, статтей, довідників
- безлімітні завантаження всіх бланків
- відсутність реклами
місяць