Інформація по темі "" | Публікації по тегу
28.11.19
4884 0
Друкувати
Обране

Оплата праці / листопад, / 2019 / № 22 та №22/1

Сьогодні вийшли чергові номери журналу Оплата праці за листопад 2019 р. №22 та спецвипуск №22/1, до вашої уваги зміст номерів

Виплати бюджетникам: тепер лише через банки Кабмін постановою від 03.11.2019 р. № 918 уніс зміни до низки своїх нормативних актів, що стосуються здійснення виплат працівникам бюджетних установ. Зміни набрали чинності 09.11.2019 р. Розглянемо ці нововведення.

Новий розмір прожиткового мінімуму

Заповнюємо платіжки по-новому

«Дитячі» лікарняні: коли оплачуємо та як Із настанням холодів розпочався сезон застуди. Хворіють працівники, хворіють їхні діти. Оплата лікарняного листа у разі, якщо хворіє дитина, має цілу низку особливостей. Для того щоб усі їх врахувати, ми й підготували цю статтю.

Листок непрацездатності: відповідаємо на ваші запитання Від хвороб, на жаль, ніхто не застрахований. І коли працівник приносить листок непрацездатності, що підтверджує поважну причину його відсутності на роботі, мимоволі щоразу переживаєш, чи правильно заповнено усі реквізити цього документа. У цій статті ми зібрали запитання щодо порядку заповнення лікарняного листа, що найчастіше ставляться нашими читачами.

Мінімальний ЄСВ-внесок: декрет і відпустка до 3 (6) років Продовжуємо тему нарахування ЄСВ. Сьогодні поговоримо про працівниць, які перебувають на «особливому» рахунку (йдуть у декретну відпустку або у відпустку для догляду за дитиною до трьох (шести) років). Чи є для таких осіб якісь нюанси в нарахуванні ЄСВ? Давайте розбиратися.

Матеріальна відповідальність: коли, до кого і в якому розмірі? Працівники повинні дбайливо ставитися до майна роботодавця! І річ тут зовсім не в людській совісті або порядності (хоча без них теж не можна). У межах трудових відносин — це їхній обов’язок. Працівникові, який заподіяв шкоду майну власника, зазвичай загрожують заходи впливу з боку останнього. Одним з них є притягнення до матеріальної відповідальності. У межах цієї статті ми розповімо, як, коли та в яких розмірах це можливо зробити.

Відшкодування шкоди винним: розглядаємо варіанти За підсумками проведення інвентаризації, на жаль, може виявитись нестача. Особливо неприємно, коли з’ясовується, що шкода заподіяна з вини працівника. Безумовно, ексцеси, що призводять до відповідальності, трапляються нечасто. Проте завжди потрібно бути у всеозброєнні. Тож давайте розберемося, які є варіанти відшкодування шкоди винним.

Таблиця 7 Звіту з ЄСВ: знімаємо питання щодо заповнення Більшість роботодавців знайома з трьома таблицями Звіту за формою № Д4: 1, 5 і 6. Але є ті з них, у кого у Звіті «живе» ще одна таблиця — 7. Формують її у тому випадку, коли в роботодавця є працівники, які мають право на пенсію за віком на пільгових умовах або за вислугу років. Сьогодні розглянемо низку запитань, які виникають у наших читачів при заповненні цієї таблиці ЄСВ-звіту.

Відображаємо ЦПД в ЄСВ-звіті Підприємство уклало цивільно-правовий договір (далі — ЦПД) на виконання робіт з фізичною особою. Як заповнити таблицю 5 ЄСВ-звіту? Як відобразити в таблиці 6 ЄСВ-звіту суми винагороди, нарахованої фізичній особі за таким договором?

Компенсація: виплата зарплатних боргів у листопаді 2019 року Якщо роботодавець вчасно не виплатив працівникам зарплату, то він зобов’язаний при виплаті такої заборгованості нарахувати і виплатити компенсацію.Працівника призвали на військову службу: топ-5 запитань В Україні стартувала чергова кампанія з осіннього призову на строкову службу. Тому до уваги роботодавців відповіді на 5 найпопулярніших запитань щодо трудових гарантій для працівників, які йдуть на військову службу.

Затверджено План комплексних перевірок на 2020 рікДРСУ наказом від 15.11.2019 р. № 196 затвердила План здійснення комплексних заходів державного нагляду (контролю) на 2020 рік.
Скорочення штату держадміністрацій Уряд передумав скорочувати чисельність працівників місцевих держадміністрацій з 1 січня 2020 року.

Посадові інструкції держслужбовцівНаказом НАДС від 11.09.2019 р. № 172-19 затверджено Порядок розроблення посадових інструкцій державних службовців категорій «Б» та «В».

Перезавантаження влади: контракт про проходження державної служби Законом № 117* внесено суттєві зміни до низки законів, якими спрощується порядок прийняття на державну службу та звільнення з неї, запроваджується можливість держслужби за контрактом. Розглянемо ці зміни у статті.

Працівникові встановлено інвалідність: з якої дати включати до нормативу Коментар редакції до листів Мінсоцполітики від 17.10.2019 р. № 17976/0/2-19/29 і Фонду соцзахисту інвалідів від 02.10.2019 р. № 02/19-673/05-02

Трудова дисципліна та її порушення Дисципліна праці є невід’ємною частиною трудових правовідносин. Дотримуватися трудової дисципліни — один із основних обов’язків працівника. При цьому роботодавець зобов’язаний створювати умови, необхідні для дотримання працівником дисципліни праці. У цій статті ми розглянемо, які проступки можна вважати порушеннями трудової дисципліни і хто може покарати за них працівника.

Працівник порушив трудову дисципліну: яка відповідальність? Що вважається порушенням трудової дисципліни і які види стягнень можна застосувати до працівника? Коли дисциплінарне стягнення не може бути застосоване? Що необхідно врахувати роботодавцеві, щоб не порушити трудові права працівників? Відповіді на ці запитання ви знайдете в цій статті.

Накладаємо дисциплінарне стягнення: дотримуємося процедури Про те, що таке трудова дисципліна та які види стягнень за її порушення можна застосувати до працівника, ви вже знаєте з попередніх матеріалів. Але караючи порушника, роботодавцеві необхідно дотриматися низки процедурних нюансів, щоб не порушити трудові права працівника. Про них ми зараз і розповімо.

Підсумований облік робочого часу: складаємо графік і заповнюємо Табель Приводом для написання цієї статті стала ситуація, викладена в листі читача: «деякі працівники підприємства працюють з 10:00 до 21:00, графік — 2 дні через 2. Як правильно табелювати їх роботу і нараховувати заробітну плату? Чи потрібно доплачувати за роботу у вечірній час, а також за роботу у вихідні дні (неділя)?». Давайте розбиратися.

Підсумований облік робочого часу: оплачуємо працю З порядком підсумованого обліку відпрацьованого часу ми розібралися в попередній статті (див. на с. 18 цього номера). Тепер розглянемо особливості оплати праці при такій системі обліку робочого часу.

Установлюємо щотижневі вихідні дні при підсумованому обліку робочого часу Сторожі організації працюють за графіком (підсумований облік робочого часу). Представники Держпраці вимагають зазначати для них у Табелі щотижневі вихідні дні. Чи правильно це?

Трудові книжки: як вести облік та зберігати Як зберігати та обліковувати трудові книжки?

Топ-5 технік боротьби зі стресом, емоційним вигоранням та кризами Осінь плавно переходить у зиму. Напруження, пов’язане із професійними завданнями, здоров’ям та й повсякденним життям у цілому, зростає. Як зменшити це напруження, перемогти стрес і не довести себе до емоційного вигорання? Адже останнє сильно б’є не лише по психологічному, але й по фізичному здоров’ю, провокуючи появу нових або загострення наявних захворювань. Усі найпростіші й найефективніші техніки боротьби зі стресом та емоційним вигоранням ми зібрали в цій статті.

Перелік святкових днів, професійних і міжнародних свят у грудні 2019 року

 

 

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі