Інформація по темі "" | Публікації по тегу
08.06.21
9002 9
Друкувати
Обране

Рада планує скасувати перенесення робочих днів через свята

У Верховній Раді пропонується заборонити перенесення вихідних та робочих днів через свята. Відповідний законопроєкт зареєстровано за № 4597

Як відомо, Законом України “Про внесення змін до статті 67 Кодексу законів про працю України” № 2914-VI від 11.01.2011 року визначено, що Кабінет Міністрів України може рекомендувати керівникам підприємств, установ та організацій переносити вихідні та робочі дні для працівників, яким встановлено п'ятиденний робочий тиждень з двома вихідними днями.

Щороку Уряд видає відповідні розпорядження про перенесення тих чи інших робочих днів, що є наступними після святкових або неробочих днів, визначених ст. 73 Кодексу законів про працю України, мотивуючи своє рішення створенням сприятливих умов для використання святкових та неробочих днів, а також раціональним використанням робочого часу.

Нагадаємо, що Кодексом законів про працю України в нашій державі визначено 11 святкових та неробочих днів. У випадку, коли святковий або неробочий день збігається з вихідним днем, вихідний день переноситься на наступний після святкового або неробочого.

Крім того, з метою створення сприятливих умов для використання святкових і неробочих днів (визначених ст. 73 КЗпП) згідно із ч. 4 ст. 67 КЗпП, не пізніше ніж за 3 місяці до настання таких днів, Кабінет міністрів України може рекомендувати керівникам підприємств, установ та організацій перенести вихідні та робочі дні в порядку й на умовах, установлених законодавством. 

Наприклад, таке перенесення робочого дня рекомендували підприємствам у цьому році з п’ятниці 8 січня на суботу 16 січня. Таким чином, працівники підприємств, які послідували цим рекомендаціям, отримали чотири вихідних дня: з 7 по 10 січня. У цьому році Кабмін рекомендував роботодавцям зробити ще два такі перенесення робочих днів:

  • з понеділка 23 серпня на суботу 28 серпня;
  • з п’ятниці 15 жовтня на суботу 23 жовтня.

На думку народних обранців, надмірна кількість перенесень робочих днів негативно впливає на продуктивність праці, мінімізує можливості роботи з інвесторами та донорами і назагал формує негативну репутацію бізнеспотенціалу України у світі.

Аналіз досвіду країн світу у питанні перенесення робочих днів доводить, що в Білорусі, Польщі, Словаччині, Чехії, Литві, Франції, Німеччині, Данії, Нідерландах, США та інших країнах такої практики немає.

Автори законопроєкту вважають, що перенесення робочих днів є типовою радянською традицією, яка до сьогодні зберігається в деяких пострадянських країнах, зокрема, в Росії.

Крім того, перенесення робочих днів призводить до 6-денного робочого тижня, подекуди - двічі на місяць, що є порушенням законодавчих вимог до мінімального часу відпочинку працівника, який не може бути зменшеним.

Водночас, перенесення робочих днів подекуди призводить до 4 неробочих днів поспіль, що знижує трудову мотивацію, а також негативно впливає на можливість людини адаптуватися до робочого дня, що є наступним за довгими вихідними. Це підтверджується академічними напрацюваннями у сфері психології праці, відповідно до яких порушення ритму праці та відпочинку істотно впливає на працездатність робітника. 

Депутати пропонують залишити норму КЗпП, якою визначено, що у випадку, коли святковий або неробочий день збігається з вихідним днем, вихідний день переноситься на наступний після святкового або неробочого.При цьому, скасовується перенесення вихідних та робочих днів за рекомендацією Кабміну.

Як зазначається у пояснювальній записці, метою законопроєкту № 4597 є узгодження законодавства України із законодавством країн членів Європейського Союзу у питанні перенесення робочих днів з метою більш ефективної співпраці між країнами та збільшення економічного потенціалу України.

Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів рекомендує зазначений законопроєкт включити до порядку денного п'ятої сесії Верховної Ради України та за результатами розгляду у першому читанні прийняти його за основу. До речі, Голова комітету, Галина Третьякова, є одним з авторів цього законопроєкту та буде представляти його на засіданні ВРУ. 

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
9
eMelya
08.06.2021
Багато хто працює на 0.5 - 0.75 ставки, без доплат та надбавок, день через день протої або за свій рахунок, а в них перенесення кілька робочих днів "негативно впливає на продуктивність праці"... Пора заснувати "премію Дарвіна" в галузі економіки )
коментатор
08.06.2021
розмір посадових окладів більш негативно впливає
Эксперт
08.06.2021
В іспаніі, Італії теж по 4-5 днів підряд святкують декілька разів на рік. В них свій менталітет, у нас свій. А бізнес працює як йому треба, ні в кого не питаючи.
EVGENIY
08.06.2021
В проекті йдеться про те що якщо свято на вівторок, но не треба переносити понеділок на суботу! А все інше залишається як і зараз! Якщо припадає на неділю то понеділок буде вихідним як і зараз! Якщо новий рік припаде на четвер то п'ятниця буде робочим днем!
Наталья EVGENIY
14.06.2021
Могу себе представить какой в пятницу будет работа после Нового года. Третьякова сама будет гулять больше всех, но проект для нас всех протащит
фархад EVGENIY
09.06.2021
а як що до зменшення недільного навантаження з 40 на 30 , як в деяких країнах. оце їм слабо.
фархад EVGENIY
09.06.2021
ото буде квест прийти на 8.00
Анн
08.06.2021
Така відчуття, що ми повертаємося до рабовласницького устрою.
Светлана
09.06.2021
Бедолаги, они наверное ночами не спят, и мучаются что бы ещё такое -эдакое придумать, что бы им (нам) совсем гайки закрутить
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі