Інформація по темі "" | Публікації по тегу
15.02.23
7925 9
Друкувати
Обране

У Раді планують внести зміни у перелік свят

У Верховній Раді зареєстровано новий законопроєкт № 9009, яким пропонується внести зміни до Кодексу законів про працю України та встановити українські свята, а саме:
  • 25 лютого – День української жінки (День українки) – День народження Лесі Українки;
  • 9 березня - Шевченків день – День народження Тараса Шевченка
  • друга неділя травня - День матері.

Як зазначається у пояснювальній записці до законопроєкту, українська нація переживає період відродження, звершилася Революція Гідності та ведеться запекла війна з агресором – російською федерацією. Саме зараз відновлюється український погляд на світ та формуються нові традиції нації-переможця, що вимагає закріплення і на символічному рівні державного календаря, покінчивши з нав’язаними традиціями минулої спадщини.

Досі на державному рівні визначено вихідним днем 8 березня – так званий “Міжнародний жіночий день”, встановлений окупаційним московським режимом з метою популяризації власного погляду на роль і місце жінок. Його впроваджено за ініціативи Клари Цеткін у 1921 році, з прив’язанням до початку Лютневої революції в росії 1917 року. Напротивагу вважаємо більш доцільним відзначати “День української жінки” в дату народження найвідомішої української письменниці та громадської діячки – Лесі Українки, а саме 25 лютого. Натомість в березні необхідно відзначити пам’ять Великого Кобзаря Тараса Шевченка в день його народження, 9 березня.

Для уникнення економічних втрат через ще один вихідний, проєктом передбачається усунути інші комуністичні рудименти – насамперед 1 травня (так званий “День праці”), який використовувався для пропаганди в Совєцькому Союзі та Третьому Рейху (де теж був офіційним святом), Отже, логіка заборони тоталітарних ідеологій передбачає позбавити цей день особливого статусу. Натомість на офіційному рівні слід визнати “День матері”, який вже більше ста років традиційно святкується українцями. До речі, припадає він на другу неділю тижня, що усуває проблеми з втратами для економіки.

В травні також пропонується позбутись минулих рудиментів щодо святкування “Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні” 9 травня, що використовується московським режимом як головне ідеологічне обґрунтування агресії під гаслами “боротьби з нацизмом і фашизмом”, Закінчення Другої світової війни на європейському фронті у світі відзначається 8 травня. Однак в інших державах це не святковий, а траурний день пам’яті десятків мільйонів загиблих. Відповідний характер слід повернути і Україні, що дозволяє обійтись без святкувань на кістках і скасувати вихідний день. Залишивши лише “День пам'яті та примирення” 8 травня, без вихідного дня.

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
9
Марина
15.02.2023
Під час війни це самі актуальні питання, які потрібно вирішувати!
Ку Марина
15.02.2023
А чому не зараз? Важко кнопку натиснути депутатові? Чим натискання кнопки у період війни важче ніж коли війни не має?
Людмила
15.02.2023
24.02- день початку війни, день трауру, який приніс і несе стільки горя і втрат а 25.02- святковий жіночий день. Мені цікаво чим керувались автори такого важливого проекту.
Ку Людмила
15.02.2023
1 вересня теж початок ІІ світової, але це не заважало день знань відзначати!
Ольга
15.02.2023
одне відмінили, інше прийняли- це півбіди. Але для чого їх робити державними вихідними?
Нина
15.02.2023
Больше днлать нечего.Только соваться в многолетние традиции?
Ку Нина
15.02.2023
Які такі традиції? Традиції які нам нав'язали з москви? В дупу ті традиції, у нас повинні бути свої традиції, цим ми будемо відрізнятися від них і може вони зрозуміють що ми їм не брати і навіть не "братський народ". Мені ідея подобається і зараз саме такі часи коли треба все міняти
Макс
16.02.2023
Правильно! Травень, гарна погода, шашлики, картопля – давайте всі свята скасуємо та перенесемо на лютий-березень. Ну не під@раси, а?
Людмила
17.02.2023
"ВОНО" ПРАЦЮЄ... Нібито...
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі