Інформація по темі "" | Публікації по тегу
16.10.23
4384 1
Друкувати
Обране

Порядок обчислення страхового стажу: поради від ПФУ

«Страховий стаж обчислюється територіальними органами Пенсійного фонду України відповідно до вимог Закону №1058 «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, а за періоди до впровадження системи персоніфікованого обліку – на підставі документів та в порядку, визначеному законодавством, що діяло до набрання чинності цим Законом», - інформували 68 слухачів під час чергового вебінару в Головному управлінні Пенсійного фонду Вінниччини.

Спікер заходу – заступник начальника Відділу формування електронних трудових книжок Алла Кононюк ознайомила присутніх з порядком обчислення страхового стажу, алгоритмом оцифрування паперових трудових книжок страхувальником, вимогами до сканкопій документів.

Фахівець Фонду зазначила, що для перевірки страхового стажу застрахованій особі необхідно авторизуватись на вебпорталі Пенсійного фонду України https://portal.pfu.gov.ua як фізична особа, зайти в особистий кабінет та обрати один із способів:

1 спосіб:

Обрати розділ «Мій страховий стаж» у вертикальному меню зліва: тут вказано страховий стаж за даними персоніфікованого обліку з 2004 року.

2 спосіб:

Обрати в розділі «Комунікації з ПФУ» пункт «Запит на отримання електронних документів»,

Вибрати тип звернення «Довідка про трудовий та страховий стаж», після чого заповнити необхідні поля в екранній формі і натиснути кнопку «Відправити до ПФУ»,

Отримати довідку в розділі «Звернення», де відображені відомості про страховий стаж за даними персоніфікованого обліку з 2004 року.

3 спосіб:

Обрати піктограму «Налаштування» справа вверху,

Вибрати «Профіль користувача» з випадаючого меню,

У закладці «Страхові дані» Ви побачите весь загальний страховий стаж, в тому числі за умови трудової діяльності до 2004 року та оцифровки трудової книжки.

Довідково: У разі, якщо за період з 1 липня 2000 року по 31 грудня 2016 року в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування відсутні відомості, необхідні для обчислення страхового стажу військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), поліцейським, особам рядового і начальницького складу відповідно до Закону №1058, страховий стаж обчислюється на підставі довідки про проходження військової служби та про сплачені суми страхових внесків.

ГУ Пенсійного фонду у Вінницькій області

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
1
Лариса
23.10.2023
Добрий день. Дякую за цю інформацію. Але в мене є питання : як рахувати страховий стаж жінкам, які знаходилися у відпустці по догляду за дитиною до 3-років в період з 2011 року по 2016 рік. От такої чіткої інформації немає. Дякую.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі