Відповідальність за неподання до ДФС повідомлення про прийняття на роботу

Питання: Який розмір штрафу за неподання до ДФС повідомлення про прийняття на роботу?


Відповідь надає заступник начальника відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів  Любов Ткаченко.

«Оскільки подання повідомлення до органів Державної фіскальної служби (ДФС) про прийняття працівника на роботу – це одна з умов оформлення на роботу, то відповідальність за неподання повідомлення до ДФС та її територіальних органів така, як за порушення законодавства про працю, тобто адміністративна та фінансова.

Наприклад, є наказ про прийняття працівника на роботу, працівник проінформований про права, обов’язки, умови праці, ознайомлений з правилами внутрішнього трудового розпорядку, йому нараховується, виплачується заробітна плата, сплачуються внески, тобто роботодавець не забезпечив лише повідомлення територіального органу ДФС про прийняття працівника на роботу. У такому випадку вноситься припис. У разі невиконання вимог припису керівник несе адміністративну відповідальність, – складається протокол про адмінправопорушення за ч. 1 чи 2 ст. 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП), який направляється на розгляд до суду, та протокол за ст. 188-6 КУпАП, який розглядається безпосередньо інспектором. Судом зазвичай виноситься штраф 510-1700 гривень, інспектором 850 – 1360 грн.

У разі невиконання вимог припису за не подання повідомлення до ДФС застосовуються санкції як за інші порушення законодавства про працю (абз. 8 ч. 2 ст. 265 Кодексу законів про працю України). Так, суб’єкт господарювання можуть притягнути до відповідальності у вигляді фінансових санкцій (штрафу) у розмірі 1 мінімальної заробітної плати – 3200 грн (з 1 січня 2017 року).

Водночас, варто зауважити, що відповідно до абз. 2 ч. 2 ст. 265 Кодексу законів про працю України штраф у 30-кратному розмірі мінімальної заробітної плати, установленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого вчинено порушення, застосовується лише за такі порушення:

  • фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту);
  • оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві;
  • виплату заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного соціального внеску та податків».

 

Управління Держпраці у Черкаській області

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (10)
josh_ua
04.09.2017
коли подається повідомлення, якщо працівник приступає до роботи 01 вересня? 31 серпня чи можна 01 вересня подати?
Ігор josh_ua
04.09.2017
До 8:00 01 вересня можна спокійно
Ольга Ігор
05.09.2017
Оскільки кв.2 йде так годин три як мінімум , то або з ночі подавати, або таки 31.08
josh_ua
04.09.2017
ще таке питання. подали повідомлення. вже оброблено ДФС. працівник відмовився від роботи. шо робити далі?
керр josh_ua
04.09.2017
до роботи не приступив - наказ скасувати, подати скасовуюче повідомлення
josh_ua керр
04.09.2017
а як саме подати?
керр josh_ua
04.09.2017
тим ж способом, що й початкове, тільки відмітка про тип повідомлення інша
josh_ua керр
04.09.2017
подавалось повідмлення пакетом (15 людей), потрібно скасовоючу подвати без 1 людини (14 людей) чи окремо одну ту саму людину?
яяя
05.09.2017
чи треба на стажерів (є внутрішній наказ)подавати таке повідомлення? і навіщо взагалі бюджетникам і державникам такі повідомлення, вони розраховані на приватників, що платять у конверті, бюджет жеж так не може фізично
мит
05.09.2017
мит
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі