Інформація по темі "" | Публікації по тегу
buhgalter.com.ua
5756 0
Друкувати
Обране

Банки не заокруглюють суми під час сплати податків

Із 1 жовтня 2019 року із обігу вилучають розмінні монети номіналами 1, 2 та 5 копійок, які перестають бути засобом платежу. У свою чергу готівкові розрахунки мають здійснюватися банками в сумах, кратних найменшому номіналу грошових знаків національної валюти, що перебуває в обігу - 10 копійкам.


Про це нагадав НБУ в інструктивному листі банкам. Адже відповідні норми закладені в постанові Правління НБУ від 20.06.2019 р. № 82.

Порядок розрахунків з клієнтами у разі заокруглення монет дрібних номіналів під час касових операцій банк визначає у внутрішніх положеннях (інструкції).

Банк здійснить завершальні операції за рахунком клієнта, який закривають, та в разі наявності залишку коштів перераховує його відповідно до зазначених клієнтом у заяві реквізитів або видає готівкою у сумі, кратній 10 копійкам.

За умовами договору банківського вкладу банк може перерахувати фізособі нараховані проценти за вкладом (депозитом) на її поточний рахунок для поповнення вкладу (депозиту) або видати готівкою у сумі, кратній 10 копійкам.

При виплаті залишку коштів готівкою під час закриття рахунку або процентів за вкладом (депозитом) банк може запропонувати клієнту та здійснити (за його згодою) переказ відповідної суми (до 10 копійок) у безготівковій формі на власний поточний рахунок клієнта.

Однак варто враховувати, що вимоги ПКУ не передбачають сплату податків та обов'язкових платежів в менших сумах, ніж визначено законодавством. Банки від платників податків приймають готівкою суму, яка дозволить повністю сплатити податок.

Джерело: лист НБУ від 26.09.2019 р. № 50-0006/50073.

Інтерактивна бухгалтерія

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі
(0)
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд