Інформація по темі "" | Публікації по тегу
24.01.24
4729 4
Друкувати
Обране

Чи є базою нарахування ЄСВ компенсація за невикористані щорічні відпустки, що виплачується після звільнення

Відповідно до абз. 2 п. 1 ч. 1 ст. 4 Закону України від 08.07.2010 р. № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» (далі - Закон № 2464),

 платниками ЄСВ, зокрема, є підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичної особи на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з ФОП, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами (далі - роботодавці).

Пунктом 1 ч. 1 ст. 7 Закону № 2464 визначено, що базою нарахування ЄСВ роботодавцями є сума нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України від 24.03.1995 р. № 108/95-ВР «Про оплату праці».

Суми грошових компенсацій у разі невикористання щорічних (основної та додаткових) відпусток у розмірах, передбачених законодавством, є базою для нарахування ЄСВ.

Статтею 116 КЗпП визначено, що при звільненні працівника виплата всіх сум, що належать йому від підприємства, установи, організації провадиться в день звільнення.

Підприємство після звільнення працівника не несе обов'язку страхувальника, а відповідно і платника страхових внесків.

Отже, особам, яким після звільнення з роботи нараховано компенсацію за невикористану відпустку, ЄСВ на зазначені суми не нараховується.

ГУ ДПС в Одеській області

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
4
Олена
24.01.2024
А, якщо в день звільнення не ВИПЛАТИЛИ всіх належних сум в т. ч . компенсацію за невикористану відпустку ,а виплатили в аванс або зарплату. Або взагалі в слідуючому місяці. Що тоді робити з ЄСВ на компенсацію ?
EVGENIY Олена
24.01.2024
В бухобліку є НАРАХУВАННЯ от коли нарахували ви нарахували і ЄСВ і податки, тобто нарахували і не виплатили це одне і зовсім інше коли нарахували вже після звільнення людини то вже зовсім інша справа
Наталя
24.01.2024
Якщо людина померла, компенсакію за невикористану відпустку виплачую дружині. Відраховую ПДФО і ВЗ. Що з ЄСВ?
Олена Наталя
24.01.2024
ЄСВ нараховуєте, немає значення кому виплачуєте .
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі