2281 0

До середнього заробітку мобілізованих працівників не застосовується податкова соціальна пільга

ДФС у підкатегорії 103.08.01 «ЗІР» надала відповідь на запитання: чи має право ФОП застосовувати ПСП до сум середнього заробітку, виплачених працівникам, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації на особливій період?

У разі якщо працівник, призваний на військову службу за призовом під час мобілізації на особливій період, отримує заробітну плату (середній заробіток) й одночасно грошове чи майнове (речове) забезпечення військовослужбовця, що виплачуються із бюджету, фізична особа — підприємець як роботодавець під час нарахування заробітної плати такому працівнику не має права на застосування податкової соціальної пільги.

Усе через норму із пп. 169.2.3 ПКУ, за якою податкова соціальна пільга не може бути застосована до заробітної плати, котру платник податку протягом звітного податкового місяця отримує одночасно з доходами у вигляді грошового чи майнового (речового) забезпечення військовослужбовців, що виплачуються із бюджету.

Відповідно до ч. 4 ст. 2 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» від 25.03.1992 р. № 2232-XII, визначено, що військова служба за призовом під час мобілізації на особливий період є одним із видів військової служби. Тож мобілізований працівник одночасно має статус військовослужбовця й отримує під час проходження військової служби, зокрема, грошове забезпечення.



загрузка...
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)