Нашi сайти:

Електронне адміністрування ПДВ: перші коментарі від ДФСУ

ДФСУ розглянула пропозиції стосовно запровадження електронної системи адміністрування ПДВ, надіслані Американською торгівельною палатою в Україні, і повідомляє.


Фіскали зазначили, що надміру зараховані кошти на рахунок у системі електронного адміністрування ПДВ можуть бути використані в подальшому для реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних та сплати сум податкових зобов'язань, визначених у податковій декларації з ПДВ.

Щодо визначення бази оподаткування ПДВ на рівні не нижче ціни придбання та балансової вартості в ДФСУ зазначили, що з 1 січня 2015 року набирають чинності зміни, внесені до ст. 188 ПКУ, якими передбачається, що база оподаткування операцій з постачання товарів/послуг не може бути нижче ціни придбання таких товарів/послуг. Отже, якщо вартість постачання товару є нижчою вартості його придбання, то платник повинен буде визначити свої податкові зобов'язання виходячи з вартості придбання такого товару.

Зазначене запроваджено з метою уникнення мінімізації податкових зобов'язань з ПДВ.

Стосовно врахування у формулі з розрахунку суми податку, на яку платник має право видати податкові накладні, розрахунків коригувань до податкових накладних, складених після 01.01.2015 р., фіскали повідомили, вказане враховано в проектах нормативно-правових актів, які розробляються ДФСУ з метою впровадження системи електронного адміністрування ПДВ.

Така інформація приведена в листі ДФСУ від 26.09.2014 р. № 4137/6/99-99-19-03-01-15.

 

Наш сайт корисний для вас?

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі