566 0

Евакуюємо матеріальні активи з Криму: що з ПДВ?

Фіскали роз’яснили питання щодо оподаткування ПДВ операцій з переведення (евакуації) матеріальних активів з ВЕЗ «Крим» на іншу територію України.

Так, звільняються від будь-якого оподаткування основні засоби і МШП, що належать юридичним особам, які переносять місце своєї діяльності з тимчасово окупованої території на іншу територію України, та вивозяться для подальшого використання у господарській діяльності, за умови, що такі основні засоби перебували на балансі підприємства станом на 1 січня 2014 року у вільному обігу на території України (пп. «б» п. 15.1 ст. 15 Закону «Про створення вільної економічної зони «Крим» та про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України»).

При евакуації з ВЕЗ «Крим» на іншу територію України матеріальних активів для підтвердження права на застосування вищевказаного пільгового режиму оподаткування  платник може подати до митного органу такі документи:

— баланс підприємства (інша фінансова звітність) станом на 1 січня 2014 року, в якому відображена інформація про наявні необоротні активи;

– інвентаризаційна відомість, складена за результатами проведення інвентаризації необоротних активів станом на 1 січня 2014 року;

– для основних засобів, ввезених на митну територію України та випущених для вільного обігу на тимчасово окупованій території України, – митна декларація, оформлена до 1 січня 2014 року за правилами, встановленими МКУ;

– первинні документи, що підтверджують придбання (створення, виробництво) основних засобів до 1 січня 2014 року.

Евакуйовані основні засоби можуть бути відчуженими до їх введення в експлуатацію за новим місцем розташування на іншій території України чи протягом 12 місяців після такого введення в експлуатацію за умови сплати податків, зборів згідно із ст. 30 ПКУ.

Тобто встановлена пп. «б» п. 15.1 ст. 15 умова надання податкової пільги визначає цільове призначення для основних засобів, ввезених на іншу територію України з території ВЕЗ «Крим», та встановлює обмеження щодо періоду їх відчуження.

Таким чином, якщо основні засоби, ввезені з території ВЕЗ «Крим» на іншу територію України, будуть відчужені без введення їх в експлуатацію або до завершення 12 місяців після такого введення в експлуатацію, платник податку, який здійснив постачання таких основних засобів, має, крім податкових зобов’язань, нарахувати пеню в розмірі 120 відсотків річних облікової ставки НБУ за період з дати їх розмитнення до дати сплати нарахованих сум податку в бюджет.

Такі роз’яснення надало ДФСУ в листі від 03.12.2014 р. № 13311/7/99-99-19-03-02-17.

Теги: ПДВ


загрузка...
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)