Нашi сайти:

Грошове забезпечення, виплачене військовослужбовцю за час вимушеного прогулу на підставі рішення суду, оподатковується ПДФО

В Базі знань розміщено відповідь на наступне питання: чи підлягає оподаткуванню сума грошового забезпечення, що виплачується військовослужбовцю за час вимушеного прогулу на підставі рішення суду?


Так, відповідно пп. 1.11 п. 1 Інструкції про порядок та умови виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам, затвердженої наказом Міноборони України від 11.06.2008 р. № 260, військовослужбовці, за винятком тих, які проходять строкову службу, не можуть бути звільнені з військової служби до набуття права на пенсію за вислугою років. При цьому, у разі незаконного звільнення з військової служби, підлягає поновленню на військовій службі на попередній або за його згодою на іншій, не нижчій, ніж попередня, посаді. У разі поновлення на військовій службі (посаді) орган, який прийняв рішення про таке поновлення, одночасно вирішує питання про виплату військовослужбовцю матеріального і грошового забезпечення за час вимушеного прогулу.

В свою чергу Податковий кодекс України не передбачає звільнення від обкладання ПДФО такого грошового забезпечення.

Доходи у вигляді сум грошового забезпечення, що виплачується військовослужбовцю, який поновлений на військовій службі (посаді) на підставі рішення суду за час вимушеного прогулу, включаються до складу загального місячного оподатковуваного доходу платника податку і оподатковуються на загальних підставах за ставкою 15 (17) %.

Наш сайт корисний для вас?

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі