606 0

Грошове забезпечення військовослужбовців не оподатковується військовим збором

Спеціалісти ДФСУ відповіли на питання: чи є об’єктом оподаткування військовим збором cума грошового забезпечення, отриманого військовослужбовцями та іншими особами у зв’язку з виконанням обов’язків несення служби?

Фіскали роз’яснили, що оскільки сума грошового забезпечення, отриманого військовослужбовцями у зв’язку з виконанням обов’язків несення служби, не є доходами у вигляді заробітної плати, іншими доходами, що нараховуються (виплачуються) у зв’язку з трудовими відносинами, і військовослужбовці не є працівниками відповідно до чинного трудового законодавства, а проходять військову службу, то вказані доходи не є об’єктом оподаткування військовим збором.

Також фіскали нагадали, що відповідно до статей 1 і 2 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу»військовослужбовці — це особи, які проходять військову службу, що є державною службою особливого характеру, яка полягає у професійній діяльності придатних до неї за станом здоров’я і віком громадян України, пов’язаній із захистом Вітчизни.

Окрім цього, ст. 9 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» визначено, що до складу грошового забезпечення входять:

— посадовий оклад, оклад за військовим званням;

— щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія);

— одноразові додаткові види грошового забезпечення.

Таким чином, вищезазначені виплати військовим не оподатковуються військовим збором.

 

Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс, підкатегорія 132.02



загрузка...
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)