Інформація по темі "" | Публікації по тегу
20.03.23
7004 0
Друкувати
Обране

Мінфін вирішив спростити правила заповнення платіжок на сплату податків

Проєкт наказу Мінфіну «Про затвердження заповнення реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції під час сплати (стягнення) податків, зборів, митних, інших платежів, ЄСВ, внесення авансових платежів (передоплати), грошової застави, а також у разі їх повернення» (далі – проєкт наказу) розроблений на виконання вимог ПКУ, Митного кодексу України, Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» та у зв’язку із введенням в дію норм Закону України «Про платіжні послуги».

На сьогодні платники та органи виконавчої влади при заповненні документів на переказ у разі сплати (стягненні) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску керуються наказом Мінфіну від 24.07.2015 р. № 666 (далі – Порядок № 666).

Порядок № 666 передбачає заповнення у реквізиті «Призначення платежу» розрахункових документів на переказ коштів до бюджетів та цільових фондів значної кількості обов’язкових полів, що створює досить високу ймовірність помилкових записів. Зазначене ускладнює автоматичну обробку інформації про суми надходжень податків, зборів, платежів та єдиного внеску та в кінцевому результаті негативно впливає на якість обслуговування платників.

Зважаючи на викладене, виникла нагальна необхідність у кардинальній трансформації діючого алгоритму заповнення реквізиту «Призначення платежу» розрахункових документів у напрямку його максимального спрощення.

Проєкт наказу розроблено з метою мінімізації кількості обов’язкових полів реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції, які заповнюються платниками та органами виконавчої влади, а також у зв’язку зі змінами, що відбулися у платіжній інфраструктурі України, зокрема запровадженням міжнародного стандарту ISO 20022 та використанням для виконання міжбанківських платіжних операцій системи електронних платежів нового покоління СЕП-4.0.

Зауваження та пропозиції до проєкту наказу приймаються упродовж одного місяця з дати його оприлюднення на вебпорталі ДПС за адресами:

Державна податкова служба України, Львівська площа, 8, м. Київ, 04053, e-mail: post@tax.gov.ua;

Міністерство фінансів України, вул. Грушевського, 12/2, м. Київ, 01008, e-mail: infomf@minfin.gov.ua;

Державна регуляторна служба України, вул. Арсенальна, буд. 9/11, м. Київ, 01011, е-mail: inform@dkrp.gov.ua.

Як будемо заповнювати поле «Призначення платежу» платіжної інструкції у разі прийняття зазначеного проекту, можна переглянути за посиланням

ДПСУ

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі