Інформація по темі "" | Публікації по тегу
buhgalter.com.ua
6551 0
Друкувати
Обране

Неповний робочий день: коли є право на ПСП

ДФСУ у листі від 18.03.2016 р. № 5930/6/99-99-17-03-03-15 повідомила: якщо працівник працює неповний робочий день та отримує у зв’язку з трудовими відносинами зарплату, яка у 2016 році не перевищує 1930 грн. на місяць, то він має право на застосування ПСП 689 грн. за умови дотримання вимог ст. 169 ПКУ. Робота на умовах неповного робочого часу не тягне за собою будь-яких обмежень обсягу трудових прав працівників.


Податківці нагадали: ПСП застосовується до доходу, нарахованого на користь платника податку протягом звітного податкового місяця як зарплата (інші прирівняні до неї згідно із законодавством виплати, компенсації та винагороди), якщо його розмір не перевищує суму, що дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, який діє для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 грн. (п.п. 169.4.1 ПКУ).

Тобто у 2016 році розмір доходу (зарплати), що дає право на податкову соціальну пільгу, становить 1930 грн. на місяць (1378 грн. х 1,4).

Тож при виконанні зазначених умов будь-який платник податку має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді зарплати, на суму ПСП у розмірі, що дорівнює 50 % розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи (у розрахунку на місяць), встановленому законом на 1 січня звітного податкового року (у 2016 році — 689 грн.).

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі
(0)
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд