614 0

Неприбуткова організація отримала поворотну фіндопомогу для покриття кошторисних витрат: що з податком на прибуток?

Спеціалісти ДФСУ в Базі знань роз’яснили як оподатковуються кошти, отримані неприбутковою установою та організацією у вигляді кредиту або поворотної фінансової допомоги для покриття кошторисних витрат.

Фіскали зазначили, що не включаються в дохід і не підлягають оподаткуванню кошти або майно, залучені платником податку у зв'язку з отриманням ним основної суми фінансових кредитів, а також не включаються до витрат кошти або майно, надані платником податку у зв'язку з поверненням платником податку основної суми кредиту. Термін «основна сума» означає суму наданого кредиту без урахування процентів, фіксованих виплат, премій, виграшів (пп. 153.4.1 та пп. 153.4.2 ПКУ).

Під поворотною фінансовою допомогою розуміють суму коштів, що надійшла платнику податків у користування за договором, який не передбачає нарахування процентів або надання інших видів компенсацій у вигляді плати за користування такими коштами, та є обов'язковою до повернення. Сума процентів, умовно нарахованих на суму поворотної фінансової допомоги, що залишається неповерненою на кінець звітного періоду, у розмірі облікової ставки НБУ, розрахованої за кожний день фактичного використання такої поворотної фінансової допомоги, є безповоротною фінансовою допомогою і враховується у складі доходів, які враховуються при обчисленні об'єкта оподаткування (пп. 14.1.257 ПКУ).

Окрім того, пп. 135.5.5 ПКУ встановлено, що інші доходи, які враховуються при обчисленні об'єкта оподаткування, включають суми поворотної фінансової допомоги, отриманої платником податку у звітному податковому періоді, що залишаються неповерненими на кінець такого звітного періоду, від осіб, які не є платниками цього податку (у тому числі нерезидентів), або осіб, які згідно із ПКУ мають пільги з цього податку, у тому числі право застосовувати ставки податку нижчі, ніж установлені п. 151.1 ст. 151 ПКУ.

Відповідно до абз. першого п. 157.11 ПКУ у разі якщо неприбуткова організація отримує дохід з джерел, інших, ніж визначені п. п. 157.2 - 157.9 ПКУ, така неприбуткова організація зобов'язана сплатити податок на прибуток, який визначається як сума доходів, отриманих з таких інших джерел, зменшена на суму витрат, пов'язаних з отриманням таких доходів, але не вище суми таких доходів.

При визначенні сум оподатковуваного прибутку згідно з абзацом першим цього пункту сума амортизаційних відрахувань не враховується.

Отже, як зазначили фіскали, операції з отримання неприбутковою організацією сум кредиту не оподатковуються. Операції з отримання поворотної фінансової допомоги оподатковуються податком на прибуток відповідно до пп. 135.5.5 ПКУ.

 

 



загрузка...
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)