Одинока мама має право на підвищену податкову соціальну пільгу

Порядок надання податкових соціальних пільг встановлений ст. 169 розд. IV Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ.


Згідно з п.п. 169.1.3 п. 169.1 ст. 169 ПКУ платник податку, який є одинокою матір’ю (батьком), вдовою (вдівцем) або опікуном, піклувальником, має право на податкову соціальну пільгу у розмірі 150 відс. суми пільги, яка визначена п.п. 169.1. - у 2017 році це 1200,0 грн., у розрахунку на кожну дитину віком до 18 років. за умови дотримання процедур, зазначених п.п. 169.4.1 п. 169.4 ст. 169 ПКУ, а саме граничний розмір доходу який дає право на отримання ПСП, визначається як добуток суми 2240 (п.169.4.1 ПКУ)  та відповідної кількості дітей.

Для отримання податкової соціальної пільги працівник зобов’язаний надати заяву та відповідні  підтверджуючі  документи.

Для цілей цього пункту одинокою матір'ю (батьком) або опікуном, піклувальником вважаються особи, які на момент застосування роботодавцем пільги, визначеної підпунктом "а" підпункту 169.1.3 пункту 169.1 статті 169 Кодексу, маючи дитину (дітей) віком до 18 років, не перебувають у шлюбі, зареєстрованому згідно із законом, відповідно до норм Постанови КМ України, від 29.12.2010,  № 1227 "Про затвердження Порядку подання документів для застосування податкової соціальної пільги».

 

ГУ ДФС у Рівненській області

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (11)
надія
01.02.2017
Скажіть будь ласка, а в кого в цьому році буде дохід за місяць 2240 гривень, коли мінімальна зарплата 3200 гривень!!!?
Неля надія
01.02.2017
До 2240 грн. рахується оклад і усі надбавки, доплата до мінімалки в обрахунок не входить !!!!
Серж Неля
01.02.2017
Доплата до МЗП — зарплатна виплата. Згідно з п.п. 2.2.1 Інструкції № 5 вона включається до складу додаткової зарплати ФОП. Тому така доплата у складі заробітної плати обкладається ЄСВ, ПДФО та ВЗ у загальному порядку
Інна
01.02.2017
Одинока мати з одною дитиною пільгу навряд чи тепер отримає.
Таша
01.02.2017
Доплата до 3200 не враховується при обрахунку межі 2240 ! Але в деяких випадках виходить, що деяким працівникам вигідніше не мати надбавку, а мати лише доплату до 3200 і соціальну пільгу ніж мати надбавку, доплату і повний прибутковий податок )))) Дожились....
Вадим
01.02.2017
Шановні де ви вичитали, що доплата до МЗП не входить до розрахунку на ПСП ? Дайте будь ласка посилання . Доплата до МЗП належить до додаткового фонду оплати і оподатковується на загальних підставах .
Вадим
01.02.2017
Знову перечитав ПКУ пункт 169.4.1. про надання ПСП, , там говорится про заробітну плату та прирівняних до неї виплат . Шановні, звідки ви взяли, що доплата до МЗП не входить у цей перелік .Будь ласка дайте посилання , якщо ви праві то потрібно буде робити перерахунок за січень .
Вадим
01.02.2017
Все заспокоївся .Неля + Таша читайте інструкцію №5 п. 2.2.1, доплата до МЗП відноситься до зарплатних виплат і включається до складу фонду додаткової заробітної плати. Тому вона бере участь у розрахунку на ПСП.
Олена
01.02.2017
А граничний розмір доходу який дає право на отримання ПСП будуть збільшувати????
Одинока мати з одною дитиною пільгу навряд чи тепер отримає.!!! То для кого ці пільги?????

Надія
01.02.2017
Пільги одиноким матерям тим хто напівставки працює, або у кого "діточок як на небі зірочок" )))
Катерина
13.02.2017
Якою пІльгою користуються розлучені матері?
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі