Інформація по темі "" | Публікації по тегу
19.12.17
9732 4
Друкувати
Обране

Оподаткування новорічних подарунків

Наближаються новорічні свята — день Святого Миколая, Новий рік та Різдво Христове, що приносять чарівну атмосферу в наші домівки. Дарувати подарунки дітям є однією з найприємніших справ у цей час.

Профспілки також традиційно вітають святковими подарунками своїх спілчан та їх сім'ї. Разом з тим, з точки зору Податкового кодексу України (далі - Кодекс) подарунок є доходом працівника. У зв’язку з цим, ФПУ нагадує про застосування норм оподаткування податком на доходи фізичних осіб вартості новорічних подарунків, придбаних для дітей працівників за рахунок профспілкових коштів.

Оподаткування різдвяних і новорічних подарунків регламентується підпунктами 164.2.10 та 165.1.39 Кодексу, відповідно до яких до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається дохід у вигляді вартості отриманого в подарунок майна, що перевищує  25 відсотків однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року, за винятком грошових виплат у будь-якій сумі.

Отже, якщо вартість подарунка у 2017 році становить до 800 грн. (25% від 3200 грн.), то такі подарунки податком не обкладаються, при цьому вартість дарунку відображається у податковому розрахунку за формою № 1ДФ (ознака доходу «160»).

У разі, якщо вартість подарунка перевищує вказаний розмір, то сума такого перевищення оподатковується податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18 відсотків (пп. 167.1 Кодексу), та як додаткове благо відображається у податковому розрахунку ф. № 1ДФ за ознакою доходу «126». При цьому, слід врахувати те, що база оподаткування доходу у вигляді подарунка визначається з урахуванням коефіцієнту (пп. 164.5 Кодексу), який на сьогодні становить 1,219512.

При цьому таке обмеження вартості подарунка стосується не тільки одного подарунка, а й сукупної вартості всіх подарунків, отриманих упродовж календарного місяця (незалежно від їхньої кількості). Тобто, якщо платник податків упродовж грудня 2017 р. отримає від роботодавця кілька подарунків сукупною вартістю 1000 грн., то обкладанню ПДФО у грудні не підлягатиме лише 800 грн., азрешти вартості одержаних подарунків (з 200 грн.) у платника податків має бути утримано ПДФО за ставкою 18% на загальних підставах.

Одночасно питання оподаткування новорічних подарунків регулюється Законом України «Про звільнення від оподаткування коштів, які спрямовуються на проведення новорічно-різдвяних свят для дітей та на придбання дитячих святкових подарунків» від 30.11.2000 № 2117-ІІІ, який установлює відмінний від Кодексу порядок оподаткування вартості таких подарунків, конкретні вимоги до їхнього складу та вартості. При цьому, необхідно враховувати, що пп. 5.2 Кодексу передбачено наступне: - «У разі якщо поняття, терміни, правила та положення інших актів суперечать поняттям, термінам, правилам та положенням цього Кодексу, для регулювання відносин оподаткування застосовуються поняття, терміни, правила та положення цього Кодексу». Таким чином, під час розгляду питання оподаткування вартості подарунків, у тому числі дитячих новорічних, слід керуватися винятково нормами Кодексу, якими, на відміну від Закону №2117 не передбачено будь-яких застережень щодо складу новорічного подарунку.

  

Департамент захисту соціально-

економічних прав апарату ФПУ

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
4
Вадим
19.12.2017
Просто офігенно!!!!! За профспілкові подарунки куплені на мої внески, з яких уже був сплачений ПДФО, потрібно ще раз сплатити податок. Оліхархи виводять в офшори мільярди не сплативши жодної копіки, а лохторат обклали податками і зборами з усіх сторін і по кілька разів.
Ірина
19.12.2017
І що хтось реально показує ці подарунки в 1ДФ з кодом 160?
Жаслан
19.12.2017
Я трошки не зрозумів, якщо подарунки даруються дітям працівників, то їх не потрібно показувати в 1-ДФ?
Оксана Жаслан
20.12.2017
Да
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі