Інформація по темі "" | Публікації по тегу
buhgalter.com.ua
2449 0
Друкувати
Обране

Особливості звільнення від обкладення ПДФО благодійної допомоги у вигляді лікування фізособи

ПКУ передбачено 2 окремі норми стосовно звільнення від обкладення ПДФО та військовим збором благодійної допомоги.


Перша норма — пп. 165.1.19 ПКУ, згідно з яким до загального оподатковуваного доходу фізособи не включаються кошти чи вартість майна (послуг), що надаються як допомога на лікування та медичне обслуговування платника податку за рахунок коштів благодійної організації чи його роботодавця, за наявності відповідних підтвердних документів.

ДФС у листі від 20.10.2015 р. № 22129/6/99/99-17-03-03-15 зазначила, що такими підтвердними документами можуть бути документи:

  • що підтверджують потребу фізособи в лікуванні та медичному обслуговуванні (зокрема, наявність і характеристики хвороби);
  • про надання таких послуг, що ідентифікують постачальника послуг і платника податку, якому надаються такі послуги, обсяги та вартість таких послуг (договори, платіжні та розрахункові документи, акти надання послуг, інші відповідні документи залежно від необхідного лікування або медичного обслуговування, хвороби та її стану).

Друга норма — пп. «а» п.п. 170.7.4 ПКУ, відповідно до якої не включається до оподатковуваного доходу цільова благодійна допомогащо надається резидентами — юр- чи фізособами в будь-якій сумі (вартості) закладу охорони здоров'я для компенсації вартості платних послуг із лікування платника податку або члена його сім'ї першого ступеня споріднення.

Різниця між цими двома нормами полягає в тому, що відповідно до пп. 165.1.19 ПКУ від оподаткування звільняється лише допомога, яка надається благодійною організацією чи роботодавцем. Натомість для звільнення від оподаткування допомоги згідно з пп. «а» п.п. 170.7.4 ПКУ надавачем може бути будь-яка юр- або фізособа. Однак така допомога повинна надаватися не безпосередньо платнику податку, а перераховуватися закладу охорони здоров’я для компенсації вартості платних послуг із лікування.

Із метою оподаткування доходи, отримані платниками податків відповідно до пп. 165.1.19ПКУ та пп. «а» пп. 170.7.4 ПКУ, слід розглядати окремо, оскільки види таких доходів є різними.

 

 

 

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі
(0)
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд