617 0

Пільги з ПДВ для підприємств, заснованих громадськими організаціями інвалідів: яку з них застосовувати?

Підприємства та організації, які засновані громадськими організаціями інвалідів, до операцій з постачання товарів/послуг, визначених ПКУ, можуть на власний розсуд обрати один із пільгових режимів оподаткування ПДВ.

Нагадаємо, що ПКУ передбачено ряд пільг, які спрямовані на підтримку підприємств та організацій, заснованих громадськими організаціями інвалідів.

1. Міндоходів роз’яснило питання щодо застосування пільг з обкладення ПДВ підприємствами і організаціями, заснованими громадськими організаціями інвалідів.

Так, відповідно до п. 197.6 ПКУ звільняються від оподаткування ПДВ операції з постачання товарів (крім підакцизних товарів) та послуг (крім послуг, що надаються під час проведення лотерей і розважальних ігор та послуг з постачання товарів, отриманих у межах договорів комісії (консигнації), поруки, доручення, довірчого управління, інших цивільно-правових договорів, що уповноважують такого платника податку здійснювати постачання товарів від імені та за дорученням іншої особи без передачі права власності на такі товари), що безпосередньо виготовляються підприємствами та організаціями, які засновані громадськими організаціями інвалідів. При цьому повинні виконуватись такі умови:

— кількість інвалідів, які мають у таких організаціях основне місце роботи, повинна становить протягом попереднього звітного періоду не менш як 50 % середньооблікової кількості штатних працівників;

— фонд оплати праці таких інвалідів становить протягом звітного періоду не менш як 25 % суми загальних витрат з оплати праці, що належать до складу витрат згідно з правилами оподаткування податком на прибуток підприємств.

Контролери роз’яснили, що безпосереднім вважається виготовлення товарів/послуг, у результаті якого сума витрат з переробки (обробка, інші види перетворення) сировини, комплектувальних виробів, складових частин, інших покупних товарів/послуг, які використовуються при виготовленні таких товарів/послуг, становить не менш як 8 % ціни постачання таких виготовлених товарів/послуг.

Зазначені підприємства та організації громадських організацій інвалідів мають право застосовувати зазначену пільгу за наявності реєстрації у відповідному контролюючому органі, яка здійснюється на підставі відповідної заяви платника податку про бажання отримати таку пільгу і рішення уповноваженого органу відповідно до Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні».

2. Тимчасово, до 1 січня 2015 року, п. 8 підрозд. 2 р. XX Перехідних положень ПКУ передбачено оподаткування таких операцій за нульовою ставкою податку.

Такі роз’яснення приведено в листі Міндоходів від 24.03.2014 р. 12059/5/99-99-19-03-02-16.


   

Теги: ПДВ


загрузка...
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)