Нашi сайти:

Податкова реформа: на що чекати платникам - бюджетникам?

Кабмін підготував суттєві зміни до Податкового кодексу України, якими планується скоротити кількість податків та зборів з 22 до 9.


Зміни, зокрема, торкнуться наступних податків і зборів.

1. ПДФО:

- скасування пільги з ПДФО за договорами довгострокового страхування життя або недержавного пенсійного забезпечення, укладених із страховими організаціями;

- уточнення норми щодо умов, за яких доходи у вигляді відшкодованих платнику податку витрат на відрядження, не включаються до оподатковуваного доходу;

- збереження на 2015 рік чинного обмеження стандартної ПСП у розмірі 50 % прожиткового мінімуму для працездатної особи (у розрахунку на місяць), встановленому законом на 1 січня звітного податкового року;

2. Екологічний податок:

- включення до складу податку збору за спеціальне використання лісових ресурсів та збору за першу реєстрацію транспортного засобу.

3. Рентна плата:

- встановлення єдиного платежу за користування природними ресурсами – сконцентровано 3 податки і збори у складі рентної плати, внаслідок чого передбачається скасування: плати за користування надрами; збору за користування радіочастотним ресурсом України; збору за спеціальне використання води.

4. Місцеві податки:

- перенесення плати за землю до складу місцевих податків та консолідація плати за землю з податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки у складі податку на нерухоме майно.

Також пропонується подовжити дію військового збору до 1 січня 2016 року та підвищити до 2% ставку збору на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування з операцій купівлі іноземної валюти.

Такі зміни передбачені проектом Закону України від 15.09.2014 р. № 5079 «Про внесення змін до Податкового кодексу та деяких інших Законів України (щодо податкової реформи)».

Наш сайт корисний для вас?

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі