Інформація по темі "" | Публікації по тегу
25.08.16
27611 3
Друкувати
Обране

Реєстрація неприбуткових установ та організацій: відеоконсультація від ДФС

Начальник відділу адміністрування податку на прибуток, місцевих податків, екологічного податку та рентної плати управління податків і зборів з юридичних осіб головного управління ДФС у Черкаській області Ольга Пилипенко звернула увагу посадових осіб неприбуткових організацій на набрання чинності у липні і серпні ц.р. нормативно-правових актів щодо їхньої діяльності та розповіла про заходи, які наразі проводить фіскальна служба.


О.Пилипенко нагадала, що однією з чотирьох умов, які мають бути виконані одночасно для набуття статусу неприбуткової організації (п.133.4.1 Податкового кодексу України), є факт внесення такого підприємства контролюючим органом до Реєстру неприбуткових установ та організацій. 16 липня ц.р. набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 13 липня 2016 року №440,якою затверджено новий Порядок ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій.

Тож на даний час органи ДФС надсилають неприбутковим організаціям письмові запити щодо підтвердження статусу, відповідь на які повинна надійти протягом місяця.У разі підтвердження відповідності установчих документів вимогам ст.133.4 ст.133 Податкового кодексу України та інших документів, визначених Постановою №440, така неприбуткова організація включається до нового Реєстру, в іншому випадку її посадові особи отримають повідомлення про невідповідність установчих документів.

Якщо неприбуткові організації не приведуть у відповідність документи вимогам Податкового кодексу України, з 1 січня 2017 року вони виключаються з Реєстру неприбуткових організацій і відповідно втрачають пільговий статус.  

Начальник профільного відділу нагадала, які організації відносяться до неприбуткових згідно Податкового кодексу України і на які власне поширюється норма з підтвердження статусу і надання завірених копій документів.

Це:

  •  бюджетні установи;
  •  громадські об’єднання, політичні партії, творчі спілки, релігійні організації, благодійні організації, пенсійні фонди;
  •  спілки, асоціації та інші об’єднання юридичних осіб;
  •  житлово-будівельні кооперативи, дачні (дачно-будівельні),садівничі тагаражні (гаражно-будівельні) кооперативи(товариства);
  •  об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ),асоціації власників жилих будинків;
  •  професійні спілки, їх об’єднання та організації профспілок, а також організації роботодавців та їх об’єднання;
  • сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи, кооперативні об’єднання сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів;
  • та інші юридичні особи, діяльність яких відповідає вимогам п.133.4 Податкового кодексу України. 

Спікер закликала посадових осіб неприбуткових організацій оперативно надати відповідь на запит ДФС – реєстраційну заяву за формою 1-РНта завірені копії установчих документів (а житлово-будівельним кооператам ще й копії документів, що підтверджують дату прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом житлового будинку та факт спорудження або придбання такого будинку житлово-будівельним кооперативом, обов’язково засвідчені підписом керівника та скріплені печаткою). Якщо організація досі не отримала запит, її керівництву слід переглянути відео консультацію, підготувати необхідні документи, заповнити заяву Форми 1-РН і у найкоротший термін надати все це до державної податкової інспекції за місцем обліку.

Відео викладено на канал проекту «Допомога платнику» в YouTube:

 

 

Тези, презентацію та зразок заяви завантажуйте тут:

http://ck.sfs.gov.ua

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі
(3)
тетяна
25.08.2016
Все як завжди, от тільки щоб внести зміни до положення потрібно держреєстратору 410 грн. заплатити. А де їх брати бюджетникам. А в межах країни .....от де поповнення скарбнички. Знущання і обдераловка установ
Анна тетяна
29.08.2016
Это точно! Сначала содрали, когда улицу переименовали, потом - когда переименовали город. А теперь и за изменения в Положення(((((((((. И это с бюджетных неприбыльных организаций.... Они что выделяют на это финансирование? НЕТ. На зарплату даже не хватает((((. Достали!
Василь
05.09.2016
А навіщо вносити в положення те, що вже і так регулюється Бюджетним кодексом? В бюджетному кодексі є визначення бюджетної установи і там прописані всі ці норми про заборону розподілу майна серед учасників, про перехід активів іншим неприбутковим організаціям або в бюджет і т.д. Навіщо це все дублювати в статуті чи положенні?
Залишити коментар:
Ваше ім`я
Коментарі
Шановні колеги!
Довгі роки ми наполегливо працювали, щоб вчасно підставляти плече підтримки всім українським бухгалтерам бюджетного сектору. Ми завжди розуміли, що їм нізвідки чекати допомоги й опори, тому розвивали новинний і консультативний портал власними силами та засобами. За що ви повсякчас віддячуєте нам своєю довірою та прихильністю. Ми дуже цінуємо це!

Та настають складні часи в усьому світі – й дедалі важче стає підтримувати гідний рівень роботи найбільшого в Україні порталу за свій кошт, частково покриваючи витрати завдяки рекламі. Цього вкрай замало!

Buhgalter.com.ua – це не лише стрічка новин із тематичними розділами та корисною інформацією. По той бік монітора щоденно стоять на варті роботи порталу 14 фахівців та чимале технічне забезпечення для безперешкодного функціонування сайту.

Ми сформували максимально комфортну ціну, яка б не «била по кишені», – 30 грн на місяць або 1 грн на день. Передплатники видань «Бюджетна бухгалтерія» та «Оплата праці», як і раніше, продовжують користуватися порталом безкоштовно та без реклами.

Розуміємо, для вас це стало несподіванкою, але в сьогоднішніх умовах ми не можемо діяти інакше. Цілком посильна сума, що дорівнює чашці кави у кав’ярні, підтримає життя вашого улюбленого ресурсу. За це ми віддячимо вам завжди цікавою й важливою інформацією та новими ідеями. Далі буде тільки краще!

Залишайтеся з нами – і давайте підтримувати один одного!

Ваші колеги – команда buhgalter.com.ua
30
грн/
місяц
Це приблизно усього 1 грн/день
Ви можете скасувати в будь-який момент
ic-acc-pay
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 30 грн