Інформація по темі "" | Публікації по тегу
buhgalter.com.ua
11183 12
Друкувати
Обране

Роботодавцем нарахована працівнику компенсація за невикористані щорічні відпустки: що з ЄСВ?

Відповідно до абз .2 п. 1 ч. 1 ст. 4 Закону України від 08.07.2010 р. № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон № 2464) платниками ЄСВ, зокрема є підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України,


незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою – підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами (далі – роботодавці).

Пунктом 1 ч. 1 ст. 7 Закону № 2464 визначено, що базою нарахування єдиного внеску роботодавцями є сума нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України від 24.03.1995 р. № 108/95-ВР «Про оплату праці».

Суми грошових компенсацій у разі невикористання щорічних (основної та додаткових) відпусток у розмірах, передбачених законодавством, є базою для нарахування єдиного внеску.

Статтею 116 КЗпП визначено, що при звільненні працівника виплата всіх сум, що належать йому від підприємства, установи, організації провадиться в день звільнення.

Підприємство після звільнення працівника не несе обов’язку страхувальника, а відповідно і платника страхових внесків.

Отже, особам, яким після звільнення з роботи нараховано компенсацію за невикористану відпустку, ЄСВ на зазначені суми не нараховується. 

ГУ ДПС у Дніпропетровській області

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі (12)
олена
25.09.2020
А якщо працівнику в день звільнення надано наказ про компенсацію невикористаної відпустки, проте це бюджетна організація і виплати вчасна не проведенні, що робити з ЄСВ ???
wes олена
25.09.2020
Якщо виплата компенсації за невикористану відпустку здійснюється в місяці звільнення, то ЄСВ нараховуйте на суму компенсації. Якщо виплата здійснюється в наступних після звільнення місяцях, то ЄСВ не нараховується.
олена
25.09.2020
Дякую за відповідь !!! Але ж коли нарахування проведено в день звільнення наприклад в 29-30 серпня та проведено по документам в цьому ж місяці , а не в наступному після звільнення, то не зрозуміло причому тут коли її виплачено. Ніде не знайшла чіткої відповіді.
wes олена
26.09.2020
Дата виплати немає значення. Нарахування ЄСВ здійснюється на суми нарахованої зарплати.
... wes
28.09.2020
У нас в цьому році була перевірка КРУ, то вони за це запитували і штрафували... Їхня позиція така: Якщо компенсація виплачена після дати звільнення, то на неї не нараховується ЄСВ... Ми з ними сперечались і теж говорили, що якщо працівник звільняється 26 числа, заробітна плата закривається 22, а виплачується 29-30, то є докази, що компенсація нарахована, коли працівник ще працював, але для них це було "що горохом об стіну", вони все одно стояли на своєму, тобто ключовим моментом вважають вони саме день виплати.
... ...
28.09.2020
Ми бюджетна установа (спортивна школа) і хочу поділитись ще нюансами, до чого чіплялись ревізори КРУ по заробітній платі. 1. Це вислуга років педпрацівникам (за це писалось в статті на цьому сайті раніше): якщо право на вислугу років настає, наприклад, 1 чи 15 квітня, то нараховувати її потрібно не з дня дати настання, а з 1 травня.2. Індексація. Наведу тільки один приклад, в якому, я думаю, зробили помилку майже всі. У 2017 році з 1 вересня підняли на два тарифні розряди педпрацівникам. Того цей місяць став базовим і тому індексацію не потрібно було нараховувати... Хоча є роз'яснення Мінсоцполітики, щодо цієї ситуації і їхня думка така, що тоді піднялись саме РОЗРЯДИ, а не ОКЛАДИ, тому базовим місяцем залишиться січень 2017, останнє підвищення саме ОКЛАДІВ. І я цій статті повірив, як і багато моїх колег в цій же сфері. Але КРУ сказало, що Мінсоцполітики - це не закон і їхнє роз'яснення вважається тільки їхньою особистою думкою, тому керуватись цими роз'ясненнями не потрібно, а потрібно читати закон і як там написано...
Танюшка_вет ...
28.09.2020
А якщо в день звільнення ми нараховуємо компенсацію за невикористану відпустку та остаточний розрахунок з працівником та реєструємо фінансові зовов"язання та платіжні доручення, то ЄСВ на компенсацію потрібно нараховувати чи ні?
... Танюшка_вет
29.09.2020
По логіці так, але КРУ має іншу думку, що не потрібно нараховувати, так як виплата буде здійснена після звільнення((( Де і які я тільки статті не читав, то там все говориться про "нараховано" і як я не доказував ревізорам, що нараховано було раніше до звільнення, про що свідчать зареєстровані фінансові зобов'язання, а їхня позиція була незмінна "Компенсація була виплачена після звільнення працівника, тому повертайте гроші в бюджет"...Тому мені прийшлось повертати всі такі виплати до бюджету минулих років...
12345 ...
29.09.2020
Задача ревизоров - заработать свои тридцать сребренников на актах ревизий с "нарушениями" и отчитаться вот сколько они вернули средств в бюджет! И они, конечно, трактуют законодательство исключительно в свою пользу. Бороться с ними можно только в суде, причем с неопределенным результатом, но далеко не каждый руководитель идет в суд оспаривать акт ревизии. А туда где воруют миллионами и где есть серьезная "крыша" ревизоры предпочитают не соваться - своя шкура дороже.
... 12345
29.09.2020
Я це знаю, у нас ця ревізія йшла протягом двох з половиною місяці і за ці дні вони нічого суттєвого не знаходили, того і чіплялись до всього. У нас не така велика сума порушень була, щоб з цим актом йти в суд. Хоча вони в акті написали таку дурню, типу: "якщо б відремонтували насос, то зекономили Н-ну суму" і їх ні краплі не смутило те, що у нас писалися листи майже щомісяця на додаткові кошти для ремонту того чи іншого, а нам постійно відмовляли... Ну і багато такого подібного було написано...
)))) ...
29.09.2020
Ну да, це якби у моєї бабусі був член, то у мене було б два дідусяtransparent_pxl.png
Олена ...
29.09.2020
У нас аналогічна ситуація, пррацівникам КРУ, як горохом об стінку, доказати нічого не можливо. В цій ситуації ми між двома вогнями і чаткої відповіді ніде не має.
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд