Інформація по темі "" | Публікації по тегу
08.03.24
3497 0
Друкувати
Обране

Щодо сплати ЄСВ за працюючих в установі пенсіонерів

Сплата ЄСВ регулюється Законом України від 08.07.2010 р. № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон № 2464).

Згідно з абз. 2 п. 1 ч. 1 ст. 4 Закону № 2464 роботодавці – підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами, є платниками ЄСВ.

Платники ЄСВ, зокрема, роботодавці зобов’язані своєчасно та в повному обсязі нараховувати і сплачувати ЄСВ за застрахованих осіб (п.1 ч. 2 ст. 6 Закону № 2464).

Звільнення від сплати ЄСВ за працюючих на підприємстві, в установі, організації (у роботодавця) пенсіонерів законодавством не передбачено.

ГУ ДПС в Одеській області

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі