Інформація по темі "" | Публікації по тегу
01.06.21
2625 2
Друкувати
Обране

Цивільно-правовий договір з працівником-інвалідом: як сплачується ЄСВ?

У Головному управлінні ДПС у Луганській області розповіли. Нормами частини 5 статті 8 Закону України від 08.07.2010 № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі - Закону № 2464) визначено, що єдиний соціальний внесок для всіх платників (крім пільгових категорій) встановлено у розмірі 22 %.

Єдиний соціальний внесок для підприємств, установ і організацій, у яких працюють особи з інвалідністю, встановлюється в розмірі 8,41 % визначеної пунктом 1 частини 1 статті 7 Закону № 2464 бази нарахування єдиного соціального внеску для працюючих осіб з інвалідністю (пункт 13 частини 5 статті 8 Закону № 2464).

Згідно з пунктом 6 розділу ІІІ Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом МФУ від 20.04.2015 № 449, для підприємств, установ і організацій, у яких працюють особи з інвалідністю, єдиний соціальний внесок встановлюється відповідно до Закону № 2464 у розмірі 8,41 % суми нарахованої заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України від 24.03.1995 № 108/95-ВР «Про оплату праці» із змінами та доповненнями, суми оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності, що здійснюється за рахунок коштів роботодавця, та допомоги з тимчасової непрацездатності, допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами для працюючих осіб з інвалідністю.

У відомстві зазначають, що юридична особа при виплаті працівнику - особі з інвалідністю винагороди за цивільно-правовим договором застосовує ставку єдиного соціального внеску у розмірі 22 %.

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
2
Антоніна Кулик
01.06.2021
Нічого не зрозуміло - всі посилання про те, що нараховується 8,41% (адже ніде не акцентовано за яким договором працює людина з інвалідністю), а висновок - 22%!! Це як?
Анастасія
01.06.2021
Дійсно,не зрозуміло 8,41% чи 22%? В якому розмірі сплачувати?
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі