Нашi сайти:

Використовуємо воду з двох джерел: як обчислити спецводозбір та заповнити декларацію?

Спеціалісти ДФСУ в Базі знань роз’яснили як обчислювати збору за спеціальне використання води та заповняти декларації зі збору у разі використання води з двох джерел водопостачання, на одному з яких встановлено вимірювальний прилад (лічильник), на другому - ні?


Фіскали роз’яснили, що у разі використання води з двох джерел водопостачання, на одному з яких встановлено вимірювальний прилад, на іншому - ні, збір обчислюється на загальних підставах, виходячи з фактичних обсягів використаної водокористувачами води.

При цьому обсяг фактично використаної води з джерела водопостачання, на якому встановлено вимірювальний прилад (лічильник), визначається водокористувачем за даними показників вимірювального приладу (лічильника) та зазначається в податковій декларації зі збору окремим рядком у колонці 3 «Фактичний обсяг використаної води з урахуванням обсягу втрат води у системах водопостачання; фактичний обсяг води, пропущеної через конденсатори турбін для охолодження конденсату; фактичний обсяг води, необхідної для поповнення водних об'єктів (у т. ч. фільтрації, випаровування), куб. м» та обраховується відповідно до джерела водопостачання.

За відсутності вимірювального приладу, якщо не передбачена можливість його встановлення, обсяг фактично використаної води з джерела водопостачання визначається за технологічними даними (тривалість роботи агрегатів, обсяг виробленої продукції чи наданих послуг, витрати електроенергії, пропускна спроможність водопровідних труб за одиницю часу тощо), при цьому такий обсяг зазначається окремим рядком у колонці 3 декларації зі збору та обраховується відповідно до джерела водопостачання.

Також Фіскали попередили, що за відсутності вимірювального приладу на джерелі водопостачання, якщо можливість встановлення такого вимірювального приладу існує, збір сплачується у двократному розмірі (п. 326.10 ПКУ).

 

 

Наш сайт корисний для вас?

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі