Інформація по темі "" | Публікації по тегу
10.12.14
1681 0
Друкувати
Обране

Виплачували під час АТО заробітну плату — маєте нараховувати та сплачувати ЄСВ!

Спеціалісти ДФСУ в Базі знань роз’яснили чи необхідно нараховувати та утримувати ЄСВ роботодавцю із сум доходів найманих працівників, якщо за період з 14.04.2014 року до закінчення АТО ЄСВ не нараховувався та не перераховувався, оскільки платник перебував на території населеного пункту, де проводилась дана операція.

Фіскали зазначили, що платники ЄСВ, які перебувають на обліку у фіскальних органах, розташованих на території визначених переліком населених пунктів, де проводилася АТО або було оголошено військовий чи надзвичайний стан, на період АТО, звільняються від своїх обов'язків, зокрема щодо своєчасного та в повному обсязі нарахування, обчислення і сплати ЄВ, подання звітності тощо.

Разом з тим, Закон «Про тимчасові заходи на період проведення АТО» не скасовує обов'язків по нарахуванню та утриманню ЄСВ, а надає можливість платникам ЄСВ на період АТО не виконувати їх у встановлені строки (своєчасно) та в повному обсязі.

Тобто, згідно з вимогами зазначеного Закону вказані обов'язки мають бути виконані платниками ЄСВ після закінчення АТО у повному обсязі.

Відповідальність, штрафні та фінансові санкції за невиконання обов'язків платника ЄВ в період з 14 квітня 2014 року до закінчення АТО, до платників ЄСВ не застосовуються.

Фіскали вважають, що якщо платники ЄСВ, які перебувають на обліку в фіскальних органах, розташованих на території, де проводилася АТО або було оголошено військовий чи надзвичайний стан, продовжують здійснювати господарську діяльність, нараховувати, обчислювати і сплачувати заробітну плату, то вони зобов'язані також нараховувати та утримувати з неї ЕСВ. 

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі