Як поставити на облік неприбуткову організацію, яка обслуговується централізованою бухгалтерією?

Спеціалісти ДФСУК в Базі знань роз’яснила порядок взяття на облік неприбуткових організацій, які обслуговуються централізованими бухгалтеріями.


Так, неприбуткові організації, які повністю фінансуються з бюджету, обслуговуються централізованими бухгалтеріями в частині розрахунків оплати праці працівників та перерахування до бюджету податків, зборів і не мають власних поточних рахунків у фінансових установах, включаються до Єдиного банку даних юридичних осіб з ознакою «не є платником податків», без визначення дати взяття на облік як платника податків, зокрема:

1) установа або організація, яка обслуговується централізованою бухгалтерією, подає до контролюючого органу підтвердження від централізованої бухгалтерії факту її обслуговування.

Централізовані бухгалтерії подають до контролюючих органів за своїм місцезнаходженням повний перелік усіх установ та організацій, що обслуговуються такими бухгалтеріями, який вноситься до Єдиного банку даних юридичних осіб. Новий перелік надається у разі виникнення змін у ньому;

2) узяття на облік установи або організації, що прийняла рішення про самостійну сплату податків, зборів, здійснюється після прийняття такого рішення на підставі поданих до контролюючого органу документів, визначених п. 4.1 розд. IV Порядку обліку платників податків і зборів;

3) якщо установою або організацією, яка обслуговується централізованою бухгалтерією, унесено зміни до Єдиного державного реєстру, централізована бухгалтерія подає до контролюючого органу за місцем обліку установи або організації лист-підтвердження факту перебування на обслуговуванні такої установи або організації протягом 10 робочих днів від дня здійснення реєстрації таких змін.

У разі ненадходження такого підтвердження від централізованої бухгалтерії на підставі відомостей з Єдиного державного реєстру про здійснення реєстраційних дій щодо установи або організації, яка включена до Єдиного банку даних юридичних осіб з ознакою «не є платником податків», контролюючий орган надсилає за місцезнаходженням такої установи або організації повідомлення про необхідність підтвердження факту обслуговування централізованою бухгалтерією.

Якщо установа або організація протягом місяця від дня надсилання такого повідомлення не підтвердить факту обслуговування централізованою бухгалтерією, вона згідно з Порядком має бути взята на облік як платник податків за датою надходження відомостей від державного реєстратора.

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі