387 0

Який розмір орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності з 01.01.2015?

Фіскали в Базі знань зазначили, що Законом від 28.12.2014 р. № 71-VIII, який набрав чинності з 01.01.2015 р., внесено зміни до ПКУ, зокрема, встановлено граничні розміри орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності для всіх категорій земельних ділянок.

Так, розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу:

не може бути меншою 3 % нормативної грошової оцінки (пп. 288.5.1 ПКУ);

не може перевищувати 12 % нормативної грошової оцінки (пп. 288.5.2 ПКУ).

Тобто норми п. 288.5 ПКУ встановлюють мінімальні та максимальні межі розміру орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності у відсотках до нормативної грошової оцінки.

При цьому якщо сума річного платежу за договором оренди землі є меншою, ніж сума платежу, визначена п. 288.5 ПКУ, то річна сума платежу, що підлягає перерахуванню до бюджету, не може бути меншою 3 % нормативної грошової оцінки.

Якщо розмір орендної плати, зазначений у договорі оренди, є нижчим від встановленого п. 288.5 ПКУ, орендарю слід звернутись до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, з яким укладено договір оренди землі, з приводу приведення його у відповідність.

 

 



загрузка...
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)