Інформація по темі "" | Публікації по тегу
buhgalter.com.ua
1528 0
Друкувати
Обране

Законодавці хочуть скасувати для бюджетників нарахування ЄСВ на мінімальну зарплату у випадку коли база нарахування менше «мінімалки»

У ВРУ зареєстровано законопроект, яким пропонується для роботодавців бюджетних установ нараховувати ЄСВ на фактичну нараховану заробітну плату за основним місцем роботи.


Так, законопроектом вносяться зміни до ст. 8 Закону України  «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», згідно з якими надається можливість бюджетним установам нараховувати ЄСВ у відповідності до фактично нарахованої заробітної плати.

Автори законопроекту відмічають, його що прийняття зумовлено необхідністю приведення у відповідність існуючого законодавства сучасним економічним реаліям у бюджетній сфері. На сьогодні, у відповідності зі штатними нормативами, в бюджетних установах є працівники завантаженість яких не потребує роботи у повний робочий день, особливо це стосується сільської місцевості. Такими працівниками є прачки у дитячих садочках, художні керівники сільських будинків культури, технічні працівники та прибиральниці тощо. Кількість штатних посад встановлюється в шатному розписі бюджетних установ згідно загрузки працівників — може бути 0.25, 0.5, 0.75 штатної посади. Ці посадові оклади в більшості випадків менші, ніж мінімальна заробітна плата встановлена законом. Згідно ст. 8 Закону України  «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» на сьогоднішній день єдиний внесок нараховувати треба не на фактично нараховану заробітну плату, а на повну мінімальну заробітну плату.

Якщо у містах та селищах вказані вище працівники мають змогу працювати у бюджетних установах за сумісництвом, то у селах така можливість відсутня в зв’язку з відсутністю робочих місць. На практиці приватний сектор вирішує дане питання в законний спосіб – об’єднуючи посадові обов’язки або в незаконний – не оформлюючи відносини з працівником відповідно до КЗпП. У бюджетних установ такі можливості виключені, а у зв’язку зі зменшенням надходжень до бюджету досить часто до роботи залучають працюючих робітників, незважаючи на їх кваліфікацію, задля економії на ЄСВ.

Такі зміни передбачені в Проекті Закону від 26.03.2015 р. № 2477 «Про внесення змін до статті 8 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" (щодо оптимізації нарахувань внеску бюджетними установами у разі якщо база нарахування не перевищує розміру мінімальної заробітної плати)»

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі (0)
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд