Нашi сайти:

Законодавці зменшили розміри ЄСВ!

З 1 січня 2015 набрав чинності Закон від 28.12.2014 р. № 77-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов'язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці».


Так, вказаним Законом, з 1 січня 2015 року при нарахуванні заробітної плати  або винагороди за цивільно-правовими договорами ставки ЄСВ, встановлені для роботодавців юросіб та фізосіб-підприємців, застосовуютьсяз коефіцієнтом 0,4, у випадку, якщо платником виконуються одночасно такі умови:

1) загальна база нарахування ЄСВ за місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід) та/або винагорода за цивільно-правовими договорами, в 2,5 рази або більше перевищує загальну середньомісячну базу нарахування ЄСВ платника за 2014 рік; або якщо загальна база нарахування ЄСВ не перевищує в 2,5 рази, або більше загальну середньомісячну базу нарахування ЄСВ платника за 2014 рік, то платник замість коефіцієнту 0,4 застосовує коефіцієнт, що розраховується шляхом ділення загальної середньомісячної бази нарахування ЄСВ платника за 2014 рік на загальну базу нарахування ЄСВ за місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід) та/або винагорода, за цивільно-правовими договорами (але в будь-якому випадку коефіцієнт не може бути менше 0,4);

2) середня заробітна плата по підприємству збільшилася мінімум на 30 % у порівнянні з середньою заробітною платою за 2014 рік;

3) середній платіж на одну застраховану особу після застосування коефіцієнта складе не менше ніж 700 гривень;

4) середня заробітна плата по підприємству складе не менше трьох мінімальних заробітних плат.

Крім цього, Законом встановлено, що з 1 січня 2016 року при нарахуванні заробітної плати або винагороди за цивільно-правовими договорами ставки ЄСВ, встановлені для роботодавців юросіб та фізосіб-підприємців, застосовуються з коефіцієнтом 0,6.

Закон України від 28.12.2014 р. № 77-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов'язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці»

Наш сайт корисний для вас?

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (2)
Людмила
07.01.2015
Якщо не можете спростити методику, тоді не вигадуйте більш заплутану, ніж була до цього моменту. Як неприбутковим організаціям спланувати фінансування, якщо не можно спланувати фонд оплати за договорами ЦПХ?
Володимир
21.01.2015
загальна база нарахування ЄСВ за місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід) та/або винагорода за цивільно-правовими договорами, в 2,5 рази або більше перевищує загальну середньомісячну базу нарахування ЄСВ платника за 2014 рік. Тобто якщо ми платили ЄСВ в 2014 році наприклад 10 тис. грн/міс., то зараз повинні 25тис.грн в мясяць?!
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі