Запроваджено податок на нежитлову нерухомість
Повноваження щодо встановлення ставки податку делеговані місцевим органам влади. Органам місцевого самоврядування рекомендовано до 1 лютого 2015 року переглянути рішення щодо встановлення на 2015 рік податку на житлову нерухомість, а також прийняти та оприлюднити рішення щодо встановлення у 2015 році податку на об'єкти нежитлової нерухомості.
Платниками податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості.
Не підлягають оподаткуванню будівлі дитячих будинків сімейного типу, гуртожитки, житлова нерухомість непридатна для проживання, зокрема, у зв'язку з аварійним станом, а також житло, яке належить дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, дітям-інвалідам, які виховуються одинокими матерями (батьками), але не більше одного такого об'єкта на дитину.
Не є об'єктом оподаткування нежитлова нерухомість, що використовується суб'єктами господарювання малого та середнього бізнесу, які здійснюють свою діяльність в малих архітектурних формах (МАФ) і на ринках; будівлі промисловості, споруди сільськогосподарських товаровиробників, призначені для використання безпосередньо у сільськогосподарській діяльності, а також об'єкти житлової та нежитлової нерухомості, що перебувають у власності громадських організацій інвалідів та їхніх підприємств.
Ставка податку за 1 кв. м загальної площі об’єктів житлової та нежитлової нерухомості для фізичних і юридичних осіб встановлюється за рішенням сільської, селищної або міської ради в залежності від місця розташування (зональності) та типів таких об'єктів нерухомості у розмірі, що не перевищує 2% розміру мінімальної заробітної плати на рік (виходячи з розміру МЗП станом на 1 січня 2015 року (1218 грн) ставка податку складає 24,36 грн.
Закон передбачає зменшення бази оподаткування житлової нерухомості для фізичних осіб: квартири – на 60 кв. м.; будинку – на 120 кв. м.; у разі одночасного перебування у власності квартири та будинку – на 180 кв. м. Сільські, селищні, міські ради можуть збільшувати граничну межу житлової нерухомості, на яку зменшується база оподаткування.
Податок сплачується: фізичними особами – протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення (таке повідомлення надсилається до 1 липня); юридичними особами – авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом.
За рішенням органів місцевого самоврядування пільги з податку на нерухомість можуть встановлюватися для юридичних осіб, які використовують таку нерухомість для забезпечення діяльності, передбаченої статутами, які зареєстровані у встановленому законом порядку.
Пільги щодо податку для фізичних осіб не надаються на об’єкт оподаткування, якщо його площа перевищує п’ятикратний розмір неоподатковуваної площі, затвердженої рішенням органів місцевого самоврядування, а також на об’єкти оподаткування, що використовуються з метою отримання доходів.
Юридичний відділ ЦК Профспілки