Зареєстровано законопроект, яким передбачається сплата ПДФО за місцем проживання фізособи

У Парламенті зареєстровано Проект Закону № 7051 про внесення змін до статті 168 Податкового кодексу України щодо зарахування податку з доходів фізичних осіб.Як зазначається у пояснювальній записці до пректу, на даний час існує ситуація, за якої податок на доходи фізичних осіб сплачується до місцевого бюджету за місцезнаходженням юридичної особи, у якій працює відповідна фізична особа - платник податку. При цьому зазвичай у регіонах України працівники можуть проживати в одному населеному пункті, а працювати на підприємстві, яке знаходиться в іншому населеному пункті. Внаслідок цього виникає ситуація, за якої місцевий бюджет населеного пункту, в якому знаходиться відповідне підприємство, отримує ПДФО всіх його працівників, а місцевий бюджет, за рахунок якого власне надаються послуги фізичній особі, яка проживає у відповідному населеному пункті, не отримує нічого.

Законопроектом пропонується внести ряд змін до ПКУ, якими передбачається, що податковий агент сплачує податок, утриманий з доходів, нарахованих на користь фізичної особи, до місцевого бюджету за місцем її постійного проживання (податкової адреси).

buhgalter911.com

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (23)
Вадим
06.09.2017
Цікаво, а ці мудрагелі подумила про витрати на адміністрування даного податку ? Скільки часу потрібно буде бухгалтеру великого підприємтсва, щоб розкинути цей податок по місцевих бюджетах, як контролювати зміну місця проживання ???
Ося Вадим
11.09.2017
Хто ж про це думає? Здається вже це проходили
Арина
06.09.2017
представляю, прописка у 200 человек со всей Украины, и что бухгалтеру при этом сойти с ума или как .....?
Олег
06.09.2017
Автор Литвин... это ж каким недалеким нужно быть чтобы столько лет проработать спикером и не знать как работает бюджетная система твоей страны
Лена
06.09.2017
Законопроект они придумали, а сам алгоритм его внедрения, чтобы без малейших потерь и неразберих? у нас как всегда приснится кому то, а потом лет 5 вносят изменения, а бухгалтера носятся как ошпаренные.
Литвин ;)
06.09.2017
Зря вы так! Идея отличная, но тут не к прописке, а к фактическому месту жительства нужно привязывать! Вы можете жить в пригороде и ездить на работу в центр, однако ваши дети в садик ходят в пригороде вы гуляете в парке у себя в пригороде, а налог платите в центре города, в итоге в центре города куча бабла на садики и тратуары, а у вас в пригороде ноль! Ведт именно с ПДФО удерживаются садики, парки, тратуары!
Вадим Литвин ;)
06.09.2017
Шановний, ви просто марите.Якщо більшість наших депутатів майже постійно проживають за кордоном то виходить і ПДФО з їх зарплат потрібно буде перераховувати у всілякі Лондони та Парижі.
Литвин Вадим
06.09.2017
Це ви марите! Де ви бачили податки які сплачують в інші держави??? :))))))))))) До чого тут взагалі депутати! Їх 450 так що із за купки людей мільйони повинні робити не так??? І якщо ви ви не розумієте про що мова, то ось вам ще приклад!!! Польша!! Там мільйонерів заманюють до себе в села, щоб вони жили в селі, тому що податок він буде платити на території села, хоча і працює в центрі столиці!! Це умовний приклад, звичайно ж там не села! Але суть та сама!!!
Вадим Литвин
06.09.2017
Шановний це був умовний приклад. В цивілізованих країнах податки сплачує громадянин за місцем проживання, а не роботодавець і це спрощує його адмінстрування та контроль за податками. Те що пропонує Литвин просто брєд, що призведе тільки до плутанини і зайвих витрат часу і ресурсів. Ви тільки уявіть, якщо раніше бухгалтер робив 1 платіжку на перерахування ПДФО, то потім їх може бути десятки, сотні , тисячі,залежно від того скільки працівників , відповідно потрібно буде більше працівників в казначействі, податковій для обробки і контролю за цими операціями .Скажіть як контролювати переміщення працівника, яким чином вгадувати про його місця проживання і їх зміну, може заборонити змінювати житло без попередження роботодавця ? Так що нам потрібно не мільйонерів заманювати в село, а міняти сам принцип оподаткування.
Литвин Вадим
06.09.2017
Ну так для цього вводиться податкова адреса! Взагалі то є правда і у вас в словах! Здаюсь! Хай все буде так як є! Ну потім коли на селі нічого не залишиться будемо думати як підіймати! Чи може нічого не роблячи ми бац і станемо цивілізованою країною!! Почекаємо!
Вадим Литвин
06.09.2017
Шановний, а такий приклад . В селі є заводик по переробці яблук та ягід, місцеві там лише різноробочі , а всі фахівці, охорона і інший високооплачуваний персонал приїзжі. Місцеві жителі невдоволені таким сусідством : від заводу сморід,гуркіт , пропадає вода у криницях, але терплять бо в місцевий бюджет йдуть чималі суми ПДФО.А після "геніальної" ідеї Литвина всі ці кошти підуть на чужі території, а місцевим залишиться лише дим . Також врахуйте, що наші мільйонери люблять селитися не по селах, а цілими анклавами , наприклад Конча Заспа, які відповідно будуть отримувати найбільші суми, а бідні села та райони і далі будуть животіти.
Оля Вадим
06.09.2017
Молодець!!! Краще б ви були прем'єром!
Тетяна Литвин ;)
06.09.2017
Досить спірне твердження.
Якщо людина проживає за містом, а працює в місті, діти її ходять до школи в місті, користується медициною та ін. послугами в місті, то чого податки мають йти до селищного бюджету, тільки тому, що будинок за містом? В цьому випадку платиться податок на землю та на нерухомість й вистачить їм.
Литвин Тетяна
06.09.2017
Це ваше твердження дуже спірне накшталт про депутатів! Багато людей живуть за містом а діти в школу ходять в місті??? І тим більше ще й у лікарню в місті!!! Ви не плутайте передмістя з селом!
Тетяна Литвин ;)
06.09.2017
А взагалі, все це дістало... податки плати-не плати, а права тільки на папері. Що в місті, що в селі однаково: в лікарні - дай, в садочку - дай, в школі - дай...
є таке діло Литвин ;)
07.09.2017
Пригород, тобто села, возять своїх дітей у садочки в місто за хабарі, а міські діти в прольоті. питання ще буде підійматись.
Оля
06.09.2017
Плачу ПДФО в !!! 28 !!!! податкових (штат - 700 чоловік), потім в 700 платити? Сдаю 28 звітів 1ДФ + обовяково, треба копії подавати! Цікаво який дурень буде в 700 платити, ну добре в 200 я точно - нє!
Тетяна
06.09.2017
Хай пдфо податкові і розподіляють на місцеві і районні рахунки. Єсв ще придумайте ділиль на село та місто.
злая зая
07.09.2017
А мне уж думалось, что у власть предержащих фантазия закончилась чем бы еще бедных бухгалтеров озадачить! Ан нет - жив, курилка (шоб он здох!)
ОЛЯ
07.09.2017
основним джерелом надхожень до бюдетів невеличких сільських рад є ПДНФО утримане з доходів від оренди паів. Власниками паїв давно вже є діти онуки інші спадкоємці що проживають не тільки в інших областях а і в інших країнах Ото буде розвиватись село, податок на землю ,кажись, також мають платити по місцю проживання орендаря, а всі магнати в основній масі проживають не в селах . Говорю за свій регіон
darunok
08.09.2017
Цікаво, цікаво. Значить, на виплату заробітної плати (2111, 2120) буде виділяти кошти одна місцева рада, а податок надходитиме в інші місцеві ради. Дива та й годі.
Зарина
08.09.2017
Уважаемые! ПДФО, при данном правительстве, уже третий год на село не распределяется! В мой сельский бюджет не поступает ни копейки!!! Все - в район, область и дальше... Ну стимулируют нас так к объединению. А как налоговая "давит" работников сельского совета каждый год за сбор деклараций с населения - мрак!!!
Ілона
20.09.2017
Ідея хороша, це вже питання тягнеться не один рік! Взяти для прикладу банки, з яких майже ніхто по регіонах не платить ПДФО. Великі підприємства, куди люди на роботу в радіусі 100 км з'їжджаються з найближчих районів і сіл, а податок йде в той бюджет на території якого зареєстровано те підприємство. Єдиний мінус, що це все повісили на податкових агентів, правильніше би було самому сплачувати всі податки, але в Україні це не дуже надійно)))))))))) Спробуй потім їх вилови, щоб сплатили)
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі