Нашi сайти:

Затверджена форма податкової накладної на 2015 рік!

Мінфін підготував форму податкової накладної до електронного адміністрування ПДВ, яке запроваджується з 1 січня 2015 року.


Так, Мінфін наказом від 14.11.2014 р. № 1129 вніс зміни до форми податкової накладної, затвердженої наказом Мінфіну від 22.09.2014 р. № 957, а також виклав в новій редакції Порядок заповнення податкової накладної.

Таким чином, з 1 по 31 грудня 2014 р. платники ПДВ будуть використовувати податкову накладну, затверджену наказом Мінфіну від 22.09.2014 р. № 95, а з 1 січня 2015 р. — податкову накладну та новий Порядок її заповнення, затверджені наказом Мінфіну від 14.11.2014 р. № 1129.

Зазначимо, що з верхньої лівої частини податкової накладної прибрали рядки для відображення паперової чи електронної накладної, а також рядок, в якому вказувалось, що вона підлягає реєстрації в ЄРПН (1 січня 2015 року податкові накладні складатимуться виключно в електронній формі та підлягатимуть обов’язковій реєстрації в ЄРПН).

В новій податковій накладній у верхній лівій частині буде відображатися така інформація:

«Складається оператором інвестору за багатосторонньою угодою про розподіл продукції» (буде заповнюватись у разі складання податкової накладної в межах виконання багатосторонньої угоди про розподіл продукції оператором інвестору відповідно до пп. «а» п. 337.4 ПКУ);

«Не видається покупцю (тип причини)».

Також в новій податковій накладній графа 5 «Одиниця виміру товару/послуги» розділена на дві підграфи 5.1 та 5.2, які будуть заповнюватися відповідно до Класифікатора системи позначень одиниць вимірювання та обліку (КСПОВО), чинного на дату складання податкової накладної. В графі 5.1 буде відображатись умовне позначення відповідної назви одиниці вимірювання/обліку (українське), зазначеної у КСПОВО, а в графі 5.2 —код відповідної одиниці вимірювання/обліку, зазначений у КСПОВО.

Наш сайт корисний для вас?

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (9)
Кляусов
06.01.2015
В КСПОВО не визначений код одиниці виміру-послуга. Як бути
Альона
06.01.2015
Вірно, в КСПОВО дійсно немає коду одиниці виміру "послуга". Щодо такої ситуації необхідно чекати роз'яснення податківців, якого вони ще не надали((( А взагалі, на послуги давно одиниці виміру встановлено - грн (код в КСПОВО - 2454).
Гість
06.01.2015
До 2015 код одиниці вимірювання "Упаковка" був 803. Якою одиницею користуватися з 2015 для упаковок: 2102 (паковання) чи 2110 (пакунок)?
Альона
08.01.2015
Згідно з тлумачним словником української мови, пакунок — що-небудь, упаковане в паперову чи якусь іншу обгортку для транспортування, перенесення, перевезення або зберігання. А згідно з Технічним регламентом з підтвердження відповідності паковання (пакувальних матеріалів) та відходів пакування, затверджений наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 24 грудня 2004 р. № 289, паковання — усі продукти, вироблені з будь-яких матеріалів будь-якої природи, що використовуються для вміщення, захисту, переміщення, доставки та презентації товарів, від сировини до готових виробів, починаючи від виробника і закінчуючи користувачем чи споживачем. Паковання складається виключно з: а) споживчої тари, тобто паковання, що становить товарну одиницю для кінцевого користувача чи споживача в момент купівлі; б) групової тари, що становить на момент купівлі групу певної кількості одиниць товару незалежно, чи продається остання як така кінцевому користувачу або споживачу, чи вона слугує лише як засіб доповнення у момент продажу; її можна зняти з продукту, не завдаючи шкоди його характеристикам; в) транспортної тари, що полегшує переміщення та транспортування певної кількості одиниць товару чи згрупованих товарів з метою уникнення механічного пошкодження при транспортуванні. Транспортна тара не включає автомобільні, залізничні, морські чи авіаційні контейнери. Таким чином, під упаковку більше підпадає термін «паковання», а для 100% впевненості все ж необхідно звернутися до податківців.
Алина
13.01.2015
Но в последней рекомендации выписки налоговых накладных нет такого значения как грн. - вот что было написано :"В графе 5 указывается единица измерения товаров/услуг — шт., кг, м, см, куб. м, куб. см, л, услуга и т. д. Напомним, что согласно п. 14 Порядка 10 в перечне единиц измерения был еще и символ — грн, но теперь его нет." - что делать большие грамотеи, что пишут законы????
Дмитрий
19.01.2015
Почему при регистрации налоговой накладной через МЕдоксистема пишет сообщение "Условное значение единицы измерения не соответствует значению кода КСПОВО" Хотя стоит шт. и код 2009.Товар импортный
Светлана
22.01.2015
А у Вас шт. - и точка в конце?
Юлия
22.01.2015
У меня шт. с точкой и налоговая регистрирует., а вот только что позвонил один привередливій покупатель, и утверждает, что точка после шт не надо. Скажите кто-нибудь, надо или нет?
Виталий
26.01.2015
Из трех накладных, одна зарегистрировалась с ошибкой "Условное значение единицы измерения не соответствует значению кода КСПОВО" в ней "шт." с точкой, в двух других без точки. Как избавиться от точки? ... Избавился!!! Добавил в номенклатуру еще раз это изделие, теперь внесенное в 2014 году отображается с точкой, а внесенное в 2015 без точки.
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі