Інформація по темі "" | Публікації по тегу
04.02.20
3111 1
Друкувати
Обране

Щодо порядку фінансування страхувальників та строків виплати матеріального забезпечення застрахованим особам, окремих виплат потерпілим на виробництві

Фінансування страхувальників для надання матеріального забезпечення застрахованим особам здійснюється робочими органами Фонду в порядку, встановленому правлінням Фонду.

На виконання ст. 34 та абз. 4 ч. 3 ст. 42 Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування” від 23.09.1999 р. № 1105-XIV (далі – Закон) Постановою правління Фонду соцстраху від 19.07.2018 р. № 12 затверджено Порядок фінансування страхувальників для надання матеріального забезпечення застрахованим особам у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та окремих виплат потерпілим на виробництві за рахунок коштів Фонду соціального страхування України (далі – Порядок).

Підставою для фінансування страхувальників відділеннями Фонду є оформлена за встановленим зразком заява-розрахунок, що містить інформацію про нараховані застрахованим особам суми матеріального забезпечення та окремих виплат потерпілим на виробництві за їх видами.

Статтею 34 Закону визначено, що робочі органи Фонду здійснюють фінансування страхувальників протягом десяти робочих днів після надходження заяви.

Страхувальник відкриває окремий поточний рахунок для зарахування страхових коштів (далі – окремий рахунок) у банках у порядку, встановленому Національним банком України.

Страхувальник, який є бюджетною установою, відкриває окремий рахунок для зарахування страхових коштів в органі, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики.

Кошти Фонду, що надходять на зазначений рахунок, обліковуються на окремому субрахунку.

Страхові кошти, зараховані на окремий поточний рахунок у банку або на окремий рахунок в органі що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, можуть бути використані страхувальником виключно на надання матеріального забезпечення та соціальних послуг застрахованим особам. Страхові кошти, зараховані на окремий рахунок, не можуть бути спрямовані на задоволення вимог кредиторів, на стягнення на підставі виконавчих та інших документів, за якими здійснюється стягнення відповідно до закону.

Слід також зазначити, що перерахування страхувальником сум отриманого фінансування з окремого рахунку на свій поточний рахунок є незаконним. Страхові кошти, що надійшли на окремий рахунок, можуть бути використані лише на виплату матеріального забезпечення застрахованим особам або окремих виплат потерпілим, та сплату відповідних сум ПДФО та військового збору. Отже, страхувальник повинен чекати надходження фінансування від Фонду на окремий рахунок, а тільки потім здійснити виплату коштів застрахованим особам.

Згідно із пунктом 9 Порядку після надходження коштів, зазначених у заяві-розрахунку, на рахунок страхувальника, останній зобов’язаний здійснити виплату відповідного матеріального забезпечення не пізніше, ніж у строки, визначені у ч. 2 ст. 32 Закону № 1105. А саме: допомога по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах виплачується застрахованим особам, які працюють на умовах трудового договору (контракту), інших підставах, передбачених законом, - у найближчий після дня призначення допомоги строк, установлений для виплати заробітної плати; допомога на поховання виплачується не пізніше наступного дня після отримання страхувальником страхових коштів від Фонду. У такі ж строки здійснюються виплати потерпілим на виробництві.

При цьому, законодавство не забороняє роботодавцю здійснювати виплату матеріального забезпечення та окремих виплат потерпілим відразу після отримання коштів від Фонду, не очікуючи дня виплати заробітної плати 

Фонд соцстраху

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
1
СтефаНа
04.02.2020
Статтею 34 Закону визначено, що ФСС фінансує протягом 10 робочих днів після заяви-розрахунку. Не знаю чи сміятись чи плакати34 Закону визначено, що робочі органи Фонду здійснюють фінансування страхувальників протягом десяти робочих днів після надходження заяви. Подробиці: https://buhgalter.com.ua/news/soctsialniy-zahist/shchodo-poryadku-finansuvannya-strahuvalnikiv-ta-strokiv-viplati/
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі