Нашi сайти:
1400 0
Друкувати
Обране

Минсоцполитики: об оплате труда руководителей коммунальных и государственных предприятий

Мінсоцполітики в листі від 17.02.2014 р. № 1617/0/14-14/18 роз'яснило питання щодо встановлення умов і розмірів оплати праці керівників підприємств, заснованих на державній, комунальній власності.В листі зазначено, що відповідно до ст. 8 Закону України «Про оплату праці» встановлення умов і розмірів оплати праці керівників підприємств, заснованих на державній, комунальній власності, відноситься до державного регулювання.

Умови оплати праці керівників зазначених підприємств встановлюються в контракті з дотриманням норм постанови КМУ від 19.05.1999 р. № 859.

Контракт з керівником державного або комунального підприємства укладають керівники відповідних органів виконавчої влади або місцевого самоврядування відповідно до законодавства.

Розмір посадового окладу керівника підприємства залежить від середньооблікової чисельності працюючих в еквіваленті повної зайнятості у кратності до мінімального розміру тарифної ставки першого розряду робітника основного виробництва, а у разі, коли тарифні ставки робітників не застосовуються, — у кратності до мінімального посадового окладу (ставки) працівника основної професії, визначених у колективному договорі, та складності управління підприємством, його технічної оснащеності, вартості основних фондів, рівня рентабельності та обсягу виробництва продукції (робіт, послуг).

Мінсоцполітики зазначило, що при підвищенні тарифних ставок (окладів) працівників підприємства у зв'язку з підвищенням мінімальної заробітної плати на державному рівні з метою дотримання міжкваліфікаційних (міжпосадових) співвідношень посадовий оклад керівника також може бути переглянутий відповідно до зазначеного порядку.

Що стосується необхідності застосування положень галузевої угоди, то відповідно до ст. 9 Закону України «Про колективні договори і угоди» положення галузевої угоди діють безпосередньо і є обов'язковими для всіх суб'єктів, що перебувають у сфері дії сторін, які підписали угоду.

Положення галузевої угоди будуть обов'язковими для підприємства у випадку, якщо воно перебуває у сфері дії сторін галузевої угоди або сторонами галузевої угоди при її укладенні були представлені інтереси підприємства через надання останнім відповідних повноважень.

У випадку, якщо підприємство не перебуває у сфері дії сторін, які підписували будь-яку з галузевих угод, при укладенні колективного договору обов'язковими є норми, соціальні гарантії, пільги, компенсації, встановлені законодавчими та нормативно-правовими актами на державному рівні.

Проте законодавством не забороняється при визначенні розмірів тарифних ставок, окладів використовувати норми та гарантії певної галузевої (територіальної) угоди.

Крім того, якщо підприємство перебуває у сфері дії територіальної угоди, то цією угодою може передбачатися застосування положень відповідної галузевої угоди.

Також в листі зазначено, що Законом України «Про колективні договори і угоди» не заборонено підприємствам запроваджувати норми галузевої угоди через посилання в колективному договорі на таку угоду.

На думку Мінсоцполітики, у разі якщо підприємство не перебуває у сфері дії сторін жодної угоди під час укладення колективного договору, його сторони у межах повноважень можуть прийняти узгоджене рішення керуватися нормами та положеннями галузевої угоди, спорідненої підприємству за характером виробництва, оскільки законодавством це не заборонено.

Наш сайт корисний для вас?

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі