Інформація по темі "" | Публікації по тегу
buhgalter.com.ua
1552 0
Друкувати
Обране

Чи має право помічник вихователя на отримання надбавки за вислугу років, доплат та підвищень?

Роз’яснює головний державний інспектор сектору з питань державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю Управління Держпраці у Рівненській області Олександр Біловол.


Право встановлювати працівникам бюджетних закладів конкретні розміри посадових окладів надано їх керівникам. На це вказано в пункті 4 постанови Кабінету Міністрів України «Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» від 30.08.2002 №1298.

Згідно з пунктом 52 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міністерства освіти України від 15.04.1993 №102 (далі — Інструкція №102), керівники установ і закладів освіти мають право у межах фонду заробітної плати (фонду оплати праці) встановлювати доплати, надбавки, розміри премій і матеріальної допомоги за погодженням з профспілковим комітетом і вищими органами управління.

Помічникові вихователя можуть установлювати доплати за:

– використання у роботі дезинфікувальних засобів за прибирання туалетів;

  • перевищення планової наповнюваності груп;
  • роботу у нічний час;
  • роботу понад установлену норму.

Використання у роботі дезинфікувальних засобів та за прибирання туалетів

Доплата у розмірі 10% посадового окладу за використання у роботі дезинфікувальних засобів, а також за прибирання туалетів передбачена підпунктом «ґ» пункту 3 Постанови №1298. Таку доплату здійснюють без атестації робочих місць за умовами праці. 

Перевищення планової наповнюваності груп

За перевищення планової наповнюваності груп помічникам вихователів установлюють доплату з огляду на фактичну кількість дітей, що відвідували групи понад установлену норму наповнюваності, що склалася за минулий місяць.

Розмір доплати обчислюють, виходячи з розміру посадового окладу працівника, як визначено пунктом 52 Інструкції №102.

Робота у нічний час

У групах із цілодобовим перебуванням дітей за умови роботи у нічний час помічнику вихователя здійснюють доплату в розмірі 40% годинної тарифної ставки (посадового окладу) за кожну годину роботи з 10 год. вечора до 6 год. ранку.

Робота понад установлену норму

Робота понад установлену норму вважають надурочною.

Оплата праці за надурочну роботу оплачується відповідно до статті 106 Кодексу законів про працю України (КЗпП).

Надбавки

З огляду на норми підпункту 2 пункту 3 Постанови №1298 помічникам вихователів також можуть бути встановлені надбавки у розмірі 50% посадового окладу за:

– високі досягнення у праці;

– виконання особливо важливої роботи (на термін її виконання);

– складність, напруженість у роботі;

Граничний розмір надбавок не повинен перевищувати 50% посадового окладу. 

Підвищення

Посадові оклади помічникам вихователів підвищуються на 20% за роботу у дошкільних навчальних закладах для дітей, які мають вади у фізичному чи розумовому розвитку, потребують особливих умов виховання або тривалого лікування. У закладах загального типу за підвищеними окладами оплата праці зазначеним працівникам здійснюється тільки за години роботи в групах, укомплектованих такими дітьми.

rv.dsp.gov.ua

Шановні користувачі! Тепер ви можете дізнаватися всі останні новини порталу Бухгалтер.com.ua першими в TELEGRAM і VIBER спільнотах! Більш детально за посиланням.

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд