Інформація по темі "" | Публікації по тегу
26.04.21
1640 0
Друкувати
Обране

Чи має право статистик медичний, який працює у закладі надання психіатричної допомоги, на додаткову відпустку тривалістю 25 днів

Чи має право статистик медичний, який працює у закладі надання психіатричної допомоги, на додаткову відпустку тривалістю 25 днів згідно з постановою КМУ №1290 від 17.11.97р., так як посада відноситься до розділу «Фахівці» відповідно до Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників випуск 78?

Роз’яснює завідувач сектору експертизи умов праці Управління Держпраці у Рівненській області Катерина Жарська.            

Статтею 7 ЗУ «Про відпустки»  встановлено, що щорічна додаткова відпустка за роботу із шкідливими і важкими умовами праці тривалістю до 35 календарних днів надається працівникам, зайнятим на роботах, пов’язаних із негативним впливом на здоров’я шкідливих виробничих факторів, за Списком №1 виробництв, цехів, професій і посад, затверджуваним постановою КМУ №1290 від 17.11.97р.

Варто зазначити, що відповідно до Порядку № 16-1: Список № 1 не містить виключного переліку виробництв, цехів, професій, посад зі шкідливими та важкими умовами праці, що надають право на додаткову відпустку. Згідно з Порядком № 16-1, додаткову відпустку надають також деяким категоріям працівників, які обіймають посади чи працюють за професіями, що безпосередньо у Списку № 1 не вказані. Зокрема йдеться про:

  • працівників, посади та професії яких не передбачені у згаданому Списку, але в окремі періоди робочого часу вони виконують такі роботи (п. 3);
  • тих, хто працює за професіями (на посадах), зазначеними в розділі «Загальні професії за всіма галузями господарства»(якщо такі професії та посади не передбачені в інших розділах (підрозділах) Списку № 1) незалежно від того, у яких цехах і виробництвах вони працюють (п. 5);
  • бригадирів, помічників і підручних робітників, якщо таку відпустку надають робітникам відповідних професій, зайнятим на роботах у шкідливих і важких умовах (п. 6);
  • усіх працівників, якщо виробництва та цехи у Списку № 1зазначені без конкретного переліку професій і посад (пункти 3, 5, 6, 7 Порядку № 16-1).

Конкретна тривалість відпустки, зазначеної в частині першій статті 7 ЗУ «Про відпустки», встановлюється колективним чи трудовим договором залежно від результатів атестації робочих місць за умовами праці та часу зайнятості працівника в цих умовах.

Статтею 8 ЗУ «Про відпустки»  встановлено, що щорічна додаткова відпустка за особливий характер праці надається:

1) окремим категоріям працівників, робота яких пов’язана з підвищеним нервово-емоційним та інтелектуальним навантаженням або виконується в особливих природних географічних і геологічних умовах та умовах підвищеного ризику для здоров’я, – тривалістю до 35 календарних днів за Списком №2 виробництв, робіт, професій і посад, затверджуваним постановою КМУ №1290 від 17.11.97р;

2) працівникам з ненормованим робочим днем – тривалістю до 7 календарних днів згідно із списками посад, робіт та професій, визначених колективним договором, угодою.

Конкретна тривалість щорічної додаткової відпустки за особливий характер праці встановлюється колективним чи трудовим договором залежно від часу зайнятості працівника в цих умовах.

Посада статистик медичний не відноситься до посад працівників які мають право на додаткову відпустку відповідно до постанови КМУ №1290 від 17.11.97р, однак згідно із статтею 7 Закону України “Про охорону праці” роботодавець може за свої кошти додатково встановлювати за колективним договором (угодою, трудовим договором) працівникові пільги і компенсації, які не передбачені законодавством.

Джерело:
Управління Держпраці у Рівненській області
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі