UA | RU

Інформування про розмір зарплатні та її складові: право чи обов’язок роботодавця?

Нагадуємо, що роботодавець повинен при кожній виплаті заробітної плати ознайомлювати працівника з усіма нарахуваннями та відрахуваннями, які йому проводяться.


Втім, хочемо наголосити, що  саме обов’язком керівника, а не його правом, є інформувати працівників про розмір нарахованої їм заробітної плати.

Отже, у ст. 110 Кодексу законів про працю України (КЗпП) зазначено, що при кожнiй виплатi заробiтної плати власник або уповноважений ним орган повинен повiдомити працiвника про

  • загальну суму заробiтної плати з розшифровкою за видами виплат;
  • розмiри i пiдстави відрахувань та утримань iз заробiтної плати, а також суму заробiтної плати, що належить до виплати.

Водночас у  ст. 116 КЗпП зазначено, що про нараховані суми, належні працівникові при звільненні, власник або уповноважений ним орган повинен письмово повідомити працівника перед виплатою зазначених сум.

Слід зазначити, що звернення до управління Держпраці з проханням перевірити правильність нарахування заробітної плати є  підставою для проведення інспекційного відвідування. 

ГУ Держпраці у Львівській області

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (23)
бухгалтер
09.07.2018
Так бухгалтер еще и лично должен носить розпечатки про зарплату,а если их больше 100 человек и еще они живут в других населенныйх пунктах ,я считаю що кожен працівник заинтересован в этом
кузя бухгалтер
09.07.2018
Если мне не изменяет память, на этом сайте в подобной статье обсуждалость, что информировать можно любым доступным способом - смс, электронной почтой и т.д.
777
09.07.2018
в законе не указано , что это надо делать в письменной форме .
Інгулецька сільська рада
09.07.2018
В законі ніде не вказано ,що треба письмово повідомлювати !!! В попередній статті на цьому сайті було написано, що можна і в існій формі. Треба прописати в колдоговорі , як самє ви повідомлюєте працівників
бухгалтер
09.07.2018
роз'яснення пишуть видавати письмово під особистий підпис,щоб запобігти виникнення трудового спору
,а то потом не докажешь что повідомляв...
Вадим
09.07.2018
Дебі*и просто тупо скопіювали совковий КзПП, коли все було сплановано на 5 років наперед, а зарплату видавали тільки в касі. Якого дідька керівник або бухгалтер повинен бігати за працівниками, щоб розказати хто скільки заробив, немає іншої роботи ? Кому цікаво може сам підійти і дізнатися . А потім наші дебі*и ще дивуються, чому бізнес все глибше заривається у тінь.
Ігор
09.07.2018
У нас працює 4 сторожа, 8 нічних помічників вихователя, зарплату всі отримують на картку то виходить бухгалтеру потрібно фактично тиждень після авансу і тиждень після зарплати ночувати на роботі, щоб всіх ознайомити ! Коли вже нарешті приймуть новий, сучасний кодекс . От скажіть що станеться такого страшного, якщо розрахункові виплатять не в день звільнення, а через тиждень, чи відпускні не за 3 дні до відпустки,а в день початку ?Хто і чому придумав такі сроки.
123 Ігор
09.07.2018
станеться порушення вимог закону, з таким підходом "нічого не станеться" можна зарплату виплачувати раз на рік, а чого б ні, так краще
Ігор 123
09.07.2018
До чого ви це ляпнули ? Зарплату потрібно платити щомісяця, але сроки виплат потрібно зробити прийнятними для бухгалтера і , щоб він міг встигнути все нарахувати та ще й правильно.Чому зарплату за поточний місяць потрібно обовязково виплатити в кінці поточного місяця ? Чому не можна виплачувати її скажімо до 5 числа наступного ? От і виходить, нарахував зарплату, виплатив, а потім купа лікарняних, відрядження, відпустка, хтось розрахувався чи влаштувався на роботу. Якщо установа маленька то ще можна пильнувати сроки, а якщо більше 150 працівників і по різних населених пунктах?
123 Ігор
09.07.2018
закон ВАМ не приписує виплачувати зарплату в кінці поточного місяця, "не пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата" тому не варто нарікати на "поганий" закон, і "сучаний" Кодекс ВАШУ ситуацію не врятує, адже ним пропонується ще більше норм із захисту заробітної плати згідно Конвенцій МОП. До речі якщо не виплатили розрахункові у день звільнення, а через тиждень цілком можлива ситуація, що звільнений стягне СЗП згідно ст.117 КЗпП , і усі такі строки взяті з Конвецій МОП...
Вадим 123
09.07.2018
В січні 2018 аванс виплатили 17 числа бо фінансування кинули 16 січня , в колдоговорі прописано аванс не пізніше 14. На думку держпраці відсутність коштів не знімає відповідальності, як Ви вважаєте це адекватна норма закону ?
123 Вадим
09.07.2018
у наведеному випадку порушено не норму закону, а положення Колдоговору, виплата проведена у межах строку встановленого законом, потрібно було Держпраці показати зміни до КД про виплату зп у січні 17-18 числа, або оскаржувати ту відповідальність в окружному
Вадим 123
09.07.2018
А чому я повинен оскаржувати відповідальність за те в чому немає моєї вини ? Чому хтось повинен за кимось бігати і щось розказувати . От яким чином керівнику забезпечити ознайомлення кожного працівника ? Видати наказ про примусове ознайомлення чи відкрити спеціально ставку "ознайомлювача", щоб бігав за кожним , спамив і есемесив . Нормальні законотворці прописали б обовязковість ознайомлення конкретно при зверненні працівника, а не тотальну повинність. І взагалі, на мою думку наш КзПП -перед усім інструмент адміністративного тиску на бізнес,виконувати всі його вимоги і сроки просто неможливо і навіть найсумліннішого роботодавця можна легко підвести під статтю, була б тільки бажання.
123
09.07.2018
Згідно Порядку інспекційне відвідування проводиться - за зверненням працівника про порушення стосовно нього законодавства про працю, а не за проханням перевірити правильність нарахування зарплати. Держпраці у Львові працює як "стіл замовлень"?!
Наташа 123
10.07.2018
Мені на думку спав не "стіл замовлень", а Хлопчики за викликом)
кузя Наташа
10.07.2018
Або ліпше - "маски-шоу"
Валентина
10.07.2018
кожен працівник має право знати за що йому нарахували зарплату, чи не помилився бухгалтер. Зараз є безліч програм по заробітній платі які формують розрахункові листи по працівникам, при нарахуванні зарплати роздрукували віддали начальникам підрозділів і хай звіряють. бо у бюджетній сфері звикли все робити на папері та вручну тому і не вистачає часу для всього
кузя Валентина
10.07.2018
От де ще надибати бюджетних коштів на придбання того програмного забезпечення? Фінансування не вистачає на найнеобхідніше, все інше -розкоші...
Вадим Валентина
10.07.2018
Ми щомісяця друкуємо на кожного працівника "зарплатні мультики" , на дверях висить оголошення з проханням забирати їх в бухгалтерії, на зборах трудового колективу теж постійно про це нагадуємо. З 70 чоловік постійно приходять по мультики трохи більше десятка, а решта тільки коли їм нарахують меньше чи більше у порівнянні з попереднім періодом.
Олег Валентина
10.07.2018
Ну звісно, бухгалтери бюджетники звикли до паперу і ручної праці, тому так і стогнуть - Є - звітність не працює, Прозоро- купа не бухгалтерської роботи, є-дата-невистачає часу... Ледарі одним словом.
Н.В. Олег
11.07.2018
Олеже ідіть "відпочиньте" в бюдетній бухгалтерії - без достатнього фінансового забезпечення на програмні продукти (антівіруска, оновлення віндуса), постійними оновленням в законодавчій базі та пресінгом неймовірно високих штрафів
Олег Н.В.
11.07.2018
Шановна, це був сарказм у відповідь на пост пані Валентини. Я чудово знаю умови б бюджетній сфері-допотопна техніка, обмежене фінансування, купа додаткових обов"язків, відповідальність і зарплата меньша ніж в уборщиці
Н.В. Валентина
11.07.2018
Звичайно має, але крім того кожен працівник та громадянин повинен знати законодавство своєї країни, а не бухгалтер повинен пояснювати та оправдовуватись (пререхідні відпускні, перерахунок зарплати після наданого лікарняного, і т.п.)
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі