Інформація по темі "" | Публікації по тегу
03.04.23
12669 5
Друкувати
Обране

Лікарняні: враховуємо роз’яснення ПФУ

Тема лікарняних не дає спокою бухгалтерам. Тож сьогодні пропонуємо вам розглянути декілька цікавих ситуацій, що пов’язані з призначенням та розрахунком непрацездатних виплат. При розгляді враховуватимемо роз’яснення Пенсійного фонду. Тож якщо ви також працюєте з лікарняними листами, приєднуйтесь до розмови. Буде багато цікавого.

Лікарняний та його копія

Що є підставою для призначення непрацездатних виплат? Відповідь на це запитання дає ч. 1 ст. 23 Закон України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.99 № 1105-XIV (далі — Закон № 1105). У ній зазначено таке: підставою для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах є сформований на основі медичного висновку про тимчасову непрацездатність листок непрацездатності. У разі роботи за сумісництвом підставою для призначення допомоги є копія листка непрацездатності, засвідчена підписом керівника і печаткою (за наявності) за основним місцем роботи.

Аналогічна вимога щодо призначення лікарняних за сумісництвом на підставі засвідченої копії міститься в Порядку оплати перших п’яти днів.., затвердженому постановою КМУ від 26.06.2015 № 440 (далі — Порядок № 440).

Цікаво, що з 01.01.2023 Закон № 1105 працює в новій редакції, а до Порядку № 440 також вносилися зміни. Проте вимогу «щодо копії» залишили незмінною.

Ексклюзивний матеріал для передплатників сайту
    Платне користування сайту передбачає:
  • доступ до новин, статтей, довідників
  • безлімітні завантаження всіх бланків
  • відсутність реклами
70
грн/
місяць
Вже сплатили? Увійти
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплати праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
5
Ніка
03.04.2023
Матеріал дуже цікавий
Но є одне питання. Як бути, якщо освновне місце роботи та місце роботи за сумісництвом співпадають. Питання саме про сумісництво, не суміщення.
Тобто, маємо не повний робочий час (20 годин на тиждень) за основним місцем роботи з окладом 7000 грн та маємо тимчасову посаду за сумісництвом з окладом 18000 грн (30 годин та тиждень) на одному підприємстві. Як розрахувати лікарняний після 5-ти днів?
Анастасия Ніка
03.04.2023
Точно также как и если бы это были разные места. Какая разница? Если оплатили на основном месте, то по совместительству не платите
Світлана
03.04.2023
Незрозуміли. А перші 5 днів за сумісництво не платиться? І яка підстава у відмові нарахування тимчасової непрацездатності сумісникові?
Олена
03.04.2023
Як відобразити в додатку Д1 ті дні лікарнянного понад 5 днів, які не оплачюються у сумісника?
ГАлина
05.04.2023
Доброго дня! Зрозуміло коли сумісництво в одній організації, а як оплачувати лікарняні коли різні ЄДРПОУ. Ми не можемо брати середню зарплату з другої організації.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
70
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×