Інформація по темі "" | Публікації по тегу
06.04.21
14343 5
Друкувати
Обране

Мінекономрозвитку щодо деяких питань оплати праці працівників органів місцевого самоврядування

Відповідно до статті 1 Закону України "Про запобігання корупції" державний орган - це орган державної влади, в тому числі колегіальний державний орган, інший суб'єкт публічного права, незалежно від наявності статусу юридичної особи, якому згідно із законодавством надані повноваження здійснювати від імені держави владні управлінські функції, юрисдикція якого поширюється на всю територію України або на окрему адміністративно-територіальну одиницю.

Статтею 2 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" визначено, що місцеве самоврядування в Україні - це гарантоване державою право та реальна здатність територіальної громади - жителів села чи добровільного об'єднання у сільську громаду жителів кількох сіл, селища, міста - самостійно або під відповідальність органів та посадових осіб місцевого самоврядування вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції і законів України. Місцеве самоврядування здійснюється територіальними громадами сіл, селищ, міст як безпосередньо, так і через сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи, а також через районні та обласні ради, які представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст.

Гарантіями організаційної самостійності місцевого самоврядування, зокрема, є:

  • положення Конституції України про те, що органи місцевого самоврядування не входять до єдиної системи органів державної влади, а служба в органах місцевого самоврядування виступає самостійним видом публічної влади;
  • встановлена Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні" (стаття 71) заборона органам виконавчої влади та їх посадовим особам втручатися в законну діяльність органів та посадових осіб місцевого самоврядування, а також вирішувати питання, віднесені Конституцією України та законами до повноважень органів та посадових осіб місцевого самоврядування, крім випадків виконання делегованих їм радами повноважень та в інших випадках, передбачених законом.

У той же час, статтею 26 Закону України "Про Державний бюджет України на 2021 рік" визначено, що у 2021 році розміри та умови оплати праці, що діяли на 1 вересня 2020 року, застосовуються саме для працівників державних органів.

Згідно з наказом Міністерства праці України від 02.10.96 р. N 77 "Про умови оплати праці робітників, зайнятих обслуговуванням органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та їх виконавчих органів, органів прокуратури, судів та інших органів" (зі змінами) розміри місячних окладів (тарифних ставок), зазначених у додатках 1 - 3 до наказу, змінюються в установленому порядку пропорційно підвищенню посадового окладу (тарифної ставки) працівника 1 тарифного розряду, розмір якого визначено у примітці 1 додатка 1 до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2002 р. N 1298 "Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери" (зі змінами) (далі - постанова N 1298).

З 01.01.2021 р. посадові оклади розраховуються виходячи з розміру посадового окладу (тарифної ставки) працівника 1-го тарифного розряду - 2670 грн (примітка 1 додатка 1 до постанови N 1298).

Джерело:
Лист Мінекономрозвитку від 23.03.2021 р. N 4711-06/17793-09
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
5
!!
06.04.2021
І в кінці листа: "Одночасно повідомляємо, що листи міністерств не є нормативно-правовими актами, вони мають інформаційно-рекомендаційний характер."
Олена
06.04.2021
А як же їхній січневий лист, що ОМС це органи державної влади і оклади працівників повинні бути на рівні вересня 2020? вони його відізвали? а взагалі немає слів....
Вероніка
06.04.2021
Дебілізм. То не підвищуємо, то підвищуємо. То держоргани, то не держоргани. Якщо Мінекономіки не може віришити, то що робити рядовим бухгалтерам...
Ірина
07.04.2021
так шо робити?????) я спочатку підвищила, потім перерахувала все станом на 01.09.2021 року, а тепер згідно цього листа що? Як відображати у звіті з єсв???
Вероніка Ірина
09.04.2021
А що відображати? У вас у когось з обслуги зарплата більше мінімалки? Там усі коригування в рамках МЗП. Хіба що у прибиральників за рахунок шкідливої допоати...
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі