Інформація по темі "" | Публікації по тегу
28.08.19
8803 16
Друкувати
Обране

Міністр соцполітики пояснив, чому мінзарплата повинна бути більше прожиткового мінімуму

"Коли мінімальна заробітна плата дорівнює прожитковому мінімуму, а, своєю чергою, соціальна виплата не може бути меншою за прожитковий мінімум, то на практиці це означає те, що людина, яка працює і людина, яка отримує виплати з бюджету, з точки зору розмірів доходів знаходяться в однакових умовах", - на цьому зробив акцент Міністр соціальної політики України Андрій Рева на прес-конференції у форматі звіту про роботу Міністерства за минулі три роки.

"Який  сенс людині працювати, коли працюючи повний місяць вона отримує рівно стільки ж скільки той, хто цілий місяць не працював? Тому вигідніше було або не працювати або працювати в тіні, аби не втратити соціальні виплати. Така політика призводила до того, що в нашій країні ставало все більше тих, хто отримує соціальні виплати з бюджету і все менше тих, хто працює і сплачує податки. 

Ми мали найнижчу частку доходів від праці в структурі доходів громадян серед європейських країн. Більшу частину доходів складали соціальні виплати, а зарплата – лише 40 відсотків. І при збереженні такої тенденції наша країна прямувала до банкрутства", - нагадав Андрій Рева.

"Ми повернули мінімальній заробітній платі її соціальну функцію – державної гарантії в оплаті праці низькокваліфікованих працівників. І ми зіштовхнулись з тим, що до цієї категорії відносились керівники приватних підприємств (майже 80 тисяч) та їхні головні бухгалтери. А також три чверті працівників середніх і приватних підприємств отримували зарплату на рівні мінімальної. Таким чином, підвищення мінімальної заробітної плати стало елементом детінізації заробітних плат для таких працівників, оскільки, отримуючи зарплату в конвертах вони були змушені заплатити більше податків і єдиного внеску до Пенсійного фонду. Це, звісно, не могло їм сподобатись, тому вони проводили різні кампанії по дискредитації цієї реформи", - наголошує міністр. 

"І, нарешті, мінімальна заробітна плата перестала бути нормою для розрахунку заробітної плати більшості чиновників, що теж сприяло поверненню заробітної плати її суті як нижньої межі оплати праці, а не визначення зарплати чиновників", - нагадав він. 

Завдяки розробленим і прийнятим законам Уряду за 3 роки своєї роботи вдалося збільшити мінімальну заробітну плату в 3 рази, до 4173 гривні.

Середньомісячна заробітна плата протягом 2016 – 2019 років зросла у два рази і становила 10 027 гривень за шість місяців 2019 року. Зростала і реальна заробітна плата.

Поряд з цим Урядом прийняті рішення щодо підвищення оплати праці 3 мільйонів працівників бюджетної сфери та грошового забезпечення військовослужбовців.

Завдяки зростанню заробітної плати у цьому році продовжено тенденцію до покращення структури доходів. Питома вага заробітної плати у структурі доходів населення вже перевищила 50,4% і наближає нас до показників європейських країн.

Рева наполягає на тому, що для працюючої людини виплати з бюджету повинні бути мінімалізовані. 

У наступному році є всі можливості закласти мінімальну заробітну плату – 5500 гривень, про що на останньому засіданні сказав Прем’єр-міністр Володимир Борисович Гройсман.

Також, підписавши Генеральну Угоду з профспілками і роботодавцями, Уряд взяв на себе зобов’язання досягти в найближчій перспективі рівня зарплати 50 відсотків від рівня оплати праці в сусідніх країнах, де найбільше трудових мігрантів з України. Це мінімальний поріг, коли припиняється масовий виїзд за кордон.

Ще однією проблемою, яка віддаляє нас від європейської моделі соціальної політики, є безпрецедентні, як для цивілізованих країн, масштаби нелегальної зайнятості.

Під гаслом захисту бізнесу були зупинені всі перевірки бізнесу, включаючи перевірки щодо нелегальної зайнятості. Цим, звісно, скористалися недоброчесні ділки – Рева називає їх сучасними рабовласниками, оскільки вони грубо порушують права людей і сприяють трудовій міграції за кордон, де до людей ставляться краще.

Уряд оголосили серйозну боротьбу тіньовикам і всі три роки удосконалював політику захисту прав працівників. До цієї роботи залучено керівників органів місцевого самоврядування, які найбільш зацікавлені у боротьбі з цим явищем.

"Фактично, за даними Державної служби зайнятості, на сьогодні існує безробіття лише в масштабах невідповідності професійно-кваліфікаційного рівня потребам ринку праці та індивідуальних проблем, пов’язаних з неконкурентоспроможністю людини на ринку праці", - пояснює Андрій Рева.

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
16
Лада))
28.08.2019
Як добре, шо вам нарешті розвиднілося, що отримувати соц.допомоги краще ніж працювати......частіше б "спускалися" до звичайних соцзахистів вам би це ще раніше підказали)))
Тетяна
28.08.2019
На превеликий жаль коментувати матом не можна... А культурних коментів на ОЦЕ ну просто не може бути
...
28.08.2019
Тобто, ви наполягаєте, що проблема виїзду людей з-за кордон полягає в приватних фірмах?? А чому ви не звинувачуєте свої реформи: мнімалка, яка убила освіту; медицина, при якій люди стоять до лікаря в черзі з самого двору (не кажучи про молодих лікарів, тільки з інституту, до яких люди мало коли підійдуть, щоб заключити договір, від яких залежить їх зарплата); при зростанні пенсії всього на 60-100 грн. і пенсіонери не покидають своєї роботи і навіть вимушені працювати на двох роботах, чим не дають робоче місце молодим спеціалістам... І зараз ви звинувачуєте приватні фірми, а не ви говорили про те, що мінімальна зарплата зменшить тіньову бухгалтерію... говорити є багато про що, але не хочу тратити свій час на це в коментарях...
Юлія
28.08.2019
"Питома вага заробітної плати у структурі доходів населення вже перевищила 50,4% і наближає нас до показників європейських країн"-це міністр про себе?"Уряд оголосили серйозну боротьбу тіньовикам і всі три роки удосконалював політику захисту прав працівників. " - в мене враження, що уряд оголосив боротьбу з населенням України.Весь текст можна розібрати по цитатах, та толку мало....
josh_ua
28.08.2019
мінімальна заробітна плата - це державна гарантія в оплаті праці низькокваліфікованих працівників. гаразд. значить бухгалтер є низькокваліфікований працівник.
Олена
28.08.2019
Дуже цікаво, чого тоді відрядні розцінки рахують від прожиткового мінімуму????? Хтось знов забув про виробіток!
Тетяна Олена
28.08.2019
Оклади за ЄТС теж прописані від ліхтаря з сусідньої вулиці! Одним працівникам я доплачую до МЗП 31 гривню, іншим - 1300 гривень. Отака казочка від міністерства соціальної політики
Галя
28.08.2019
А чому пан Рева не коментує зрівняловку, яка виникла через те оклади залежать від прожиткового рівня.
Тетяна
28.08.2019
Пропоную ще пояснити, як оклади ЄТС з 1 по 10 розряд можуть бути нижчі, ніж мінімальна заробітна плата.
Оля Тетяна
28.08.2019
Чому з 1 по 10, а 11,12 розряд також нижчий оклад
Тетяна Оля
29.08.2019
Дякую за уточнення) але саме питання від цього не змінюється)
хаха)
28.08.2019
Що значить 5500?? Рева казав з 2020 мзп 6500 нічьо не знаю, рукописи не горять )
Наталія
28.08.2019
Чи пан міністр розуміє яким чином середня зарплпта по Україні становить 10027 грн при тому, що понад 60% працюючих отримують її в межах мінімального розміру?
Таня
28.08.2019
Я головний бухгалтер-буджетник. Зарплата як у прибиральниці. Відповідальності самі знаєте скільки. 6 років навчання і диплом магістра коту під хвіст. Краще буде звільнитися і мити підлогу. Вбили всю ідею у людях до вищої освіти.
bh
30.08.2019
ну допустим прокатило его обьяснение... а может он сразу и обьяснит, почему 1 т.р. не минималка, а прожиточный минимум? так как из его разьяснений логическим путем следует, что 1 т.р. должен быть как раз МЗП
ооо
02.09.2019
Ви, пане Рева, тільки тепер це зрозуміли???
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі