Інформація по темі "" | Публікації по тегу
16.04.15
5263 3
Друкувати
Обране

Мінсоцполітики: про підвищення розміру та індексацію зарплати бюджетників

Мінсоцполітики розглянуло питання про необхідність підвищення мінімальної заробітної плати.

В Міністерстві нагадали, що у Законі України «Про Державний бюджет України на 2015 рік» розмір мінімальної заробітної встановлено з урахуванням показників економічного розвитку, фінансових можливостей бюджету та підприємств. На кінець 2015 року розмір мінімальної заробітної плати зросте на 13 % і становитиме 1378 гривень.

З урахуванням зміни на законодавчому рівні розміру мінімальної заробітної плати та враховуючи підсумки виконання Державного бюджету України за I півріччя 2015 року Мінсоцполітики буде опрацьоване питання щодо підготовки відповідного проекту рішення Уряду про підвищення розміру посадового окладу (тарифної ставки) працівника першого тарифного розряду ЄТС, на базі якого розраховуються посадові оклади (тарифні ставки) працівників бюджетної сфери за іншими тарифними розрядами ЄТС.

Оскільки підвищення розміру мінімальної заробітної плати потребує додаткових видатків з Державного бюджету України, зазначене питання буде розглядатись за результатами моніторингу виконання державного бюджету.

Стабілізація економічної та політичної ситуації в країні, відбудова всієї української економіки дозволить затверджувати соціальні стандарти та гарантії у більш високих розмірах.

Що стосується індексації грошових доходів населення, в Міністерстві також нагадали, що Законом України «Про Державний бюджет України на 2015 рік» визначене завдання КМУ розробити та затвердити особливий порядок проведення індексації грошових доходів населення у межах фінансових ресурсів бюджетів усіх рівнів, бюджету Пенсійного фонду України та бюджетів інших фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування на 2015 рік.

Особливий порядок індексації передбачає обмеження індексації соціальних виплат, які фінансуються з Держбюджету, Пенсійного фонду та фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування. Зазначене обмеження пропонується застосовувати лише у 2015 році.

Для інших виплат, які не фінансуються за рахунок державних коштів, індексація проводиться відповідно до чинного законодавства.

Такі роз’яснення надало Мінсоцполітики в листі від 02.04.2015 р. № 4753/0/14-15/18

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
3
Елена
16.04.2015
Давно надо пересмотреть зарплаты для бюджетной сферы всех сравняли на минималке специалисты и прочие
Валентина Варнавская
18.04.2015
Отдали хотя бы положенное людям. Сами установили ЕТС, а теперь не выполняют. Хочу получать свою заработанную заработную плату согласно своего разряда, а все эти индексации можно тогда и отменить. Все равно ежемеячно теряю в зарплате. Оклады работникам заморожены на уровне 2013 г. Некрасиво. А порядок про индексцацию - вообще китайская грамота.
fadeevandrey
25.08.2015
Головбухи управлінь ОСВІТИ щомісяця офіційно отримують премії, що у 3-5 разів перевищують їх посадовий оклад
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі