Інформація по темі "" | Публікації по тегу
21.03.23
3474 0
Друкувати
Обране

Обчислення середньої заробітної плати для оплати лікарняного: як враховувати період військової служби

Пенсійний фонд у листі від 06.03.2023 р. № 7765-6270/У-03/8-2800/23 роз’яснив питання обчислення середньої зарплати, якщо на розрахунковий період припадає час військової служби.

Середньоденна зарплата обчислюється ділення нарахованої за розрахунковий період (12 календарних місяців) зарплати (доходу), на яку нарахований ЄСВ, на кількість календарних днів зайнятості (період перебування у трудових відносинах, виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами, провадження підприємницької або іншої діяльності, пов'язаної з отриманням доходу безпосередньо від такої діяльності) у розрахунковому періоді без урахування календарних днів, не відпрацьованих з поважних причин, - тимчасова непрацездатність, відпустка у зв'язку з вагітністю та пологами, відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та шестирічного віку за медичним висновком, відпустка без збереження зарплати, призупинення дії трудового договору у зв'язку з військовою агресією рф проти України (далі - поважні причини). Це передбачено п. 3 Порядку № 1266.

Згідно з чинною редакцією Порядку, існує вичерпний перелік поважних причин, який не включає період, протягом якого працівник перебував на військовій службі згідно з деякими визначеними критеріями.

Ці критерії включають призов на строкову військову службу, призов на військову службу осіб офіцерського складу, призов на військову службу під час мобілізації, призов на військову службу осіб із числа резервістів в особливий період або прийнятими на військову службу за контрактом, а також під час дії особливого періоду на строк до його закінчення або до дня фактичного звільнення.

Отже, період військової служби за вказаними критеріями не може бути виключений із розрахункового періоду як поважна причина.

Джерело:
Лист ПФУ від 06.03.2023 р. N 7765-6270/У-03/8-2800/23
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі