Інформація по темі "" | Публікації по тегу
buhgalter.com.ua
10712 0
Друкувати
Обране

Оплата праці, квітень, 2020/№ 8 та № 8/1

Сьогодні вийшли чергові номери журналу Оплата праці за квітень 2020 р. №8 та спецвипуск № 8/1 до вашої уваги зміст номерів


Оплата праці, квітень, 2020/№ 8Лікарняний у період простою На підприємстві оформлено простій на період карантину. Один із працівників хворів, про що свідчить наданий ним лікарняний лист. Чи оплачується йому лікарняний лист, якщо на період простою присутності працівника на робочому місці не вимагалося?

«Антикоронавірусні» зміни до Держбюджету-2020 Депутати внесли низку «антикоронавірусних» змін і до Держбюджету-2020 (законопроєкт № 3279-д).

Оплата простою: як розрахувати «2/3» Оформлення простою — один із способів фінансового захисту та підтримки працівників на період, коли роботодавець не в змозі забезпечити їх роботою. Піклування держави з цього приводу встановлене гарантією — мінімальна оплата за період простою не повинна бути нижчою 2/3 тарифної ставки (окладу). Через запровадження карантину із «простійними» виплатами довелося мати справу багатьом бухгалтерам. Відповідно виникло багато запитань у наших передплатників. Тож давайте заглибимось у нюанси та з’ясуємо на прикладах особливості оплати періоду простою.

Працівник захворів і помер у відпустці: як розрахуватися Працівник пішов у відпустку у березні 2020 року на 21 календарний день. У зв’язку з цим був виданий наказ про відпустку і виплату йому матеріальної допомоги на оздоровлення. Відпускні і матеріальна допомога були виплачені працівникові до відпустки. Через тиждень працівник захворів і помер. Як розрахувати лікарняні? Чи треба утримувати відпускні?

Якщо працівник пішов служити за контрактом Ми вже детально розповідали* про строкову військову службу, на яку можуть призвати працівника. Проте строкова військова служба — це ще не квиток в ООС. Солдати-строковики служать виключно за межами проведення цієї операції. Ті ж, хто «рветься у бій», можуть піти іншим шляхом — підписати контракт зі Збройними Силами. Про те, як вплине рішення працівника піти служити за контрактом на його роботодавця, розповімо нижче.

Неповний робочий час та відпускні З 1 квітня 2020 року два працівники підприємства за власним бажанням переведені в режим неповного робочого часу. Одному встановлений неповний робочий тиждень (3 дні на тиждень: понеділок, вівторок, середа по 8 годин), а іншому — режим неповного робочого дня (4 години на день). У травні 2020 року такі працівники планують піти в щорічну основну відпустку. Чи вплине режим установленої їм роботи на розрахунок відпускних?

Коефіцієнт коригування зарплати для розрахунку відпускних Ні для кого не секрет, що при розрахунку середньої зарплати для визначення суми відпускних заробіток, нарахований у розрахунковому періоді, підлягає коригуванню. Це робиться у випадку підвищення тарифних ставок, посадових окладів згідно з чинним законодавством або за рішеннями, передбаченими в колективних договорах (угодах). Як правильно розрахувати коефіцієнт коригування, визначимо сьогодні у статті.

Лікарняний у відпустці: заповнюємо ЄСВ-звіт Майже всі бухгалтери зіштовхуються із ситуацією, коли працівник у період щорічної відпустки захворів. Як відомо, згідно з чинним законодавством така відпустка підлягає продовженню або перенесенню. У цьому матеріалі ми покажемо, як таке перенесення-продовження відобразити в ЄСВ-звітах.

Лікарняний & частина відпустки без збереження зарплати: як оплачувати Працівнику, за його заявою, надано відпустку без збереження заробітної плати на підставі ч. 3 ст. 26 закону про відпустки на 16 календарних днів із 19.03.2020 р. по 03.04.2020 р. А з 31.03.2020 р. по 09.04.2020 р. він хворів (надав листок непрацездатності). Як оплатити дні хвороби?

«Трудова» доплата та мінімальна сума ЄСВ: «декупаж» із відпусткою за свій рахунок Через уведення карантину багато підприємств, організацій, установ призупинили роботу. Термінове реагування з боку влади дещо розширило можливість роботодавців та працівників зберегти трудові відносини в цей період. Багато роботодавців запровадили роботу вдома, неповний робочий час, гнучкий режим роботи тощо. Але в деяких випадках працівники за власним бажанням йдуть у відпустки за свій рахунок. На що потрібно звернути увагу бухгалтерам у такому випадку, розповімо у цій статті.

Оплата праці вчителів-сумісників під час карантину Як на час оголошення карантину провадиться оплата праці вчителів, викладачів, вихователів, керівників, які працюють у декількох закладах освіти?

Компенсація: виплата зарплатних боргів у квітні 2020 року Введення карантину дуже вдарило по підприємствах, установах, організаціях. У такій ситуації чим довше триває карантин — тим менше коштів для виплати заробітної плати залишається в роботодавців. Тому в декого виникає заборгованість із зарплати. А раз так, то тут головне — не забути про компенсацію зарплатних боргів. Коли її проводити і як розрахувати — сьогодні про це й поговоримо.


Оплата праці, квітень, 2020/№ 8/1 спецвипускСамоізоляція осіб віком 60+: поради для роботодавців Стрімке поширення коронавірусної хвороби вимагає від держави вжиття суворих заходів для запобігання цій загрозі. Одним із них стала самоізоляція осіб віком понад 60 років. Так, дійсно, статистика захворювань в Україні та світі свідчить, що саме вони є групою підвищеного ризику. Але така турбота про старше покоління спричинила чималий головний біль для роботодавців. На пошту нашої редакції активно почали надходити запитання від стурбованих читачів. Отже, запитували — відповідаємо.

Конкурс на зайняття посад держслужби Уведення карантину змусило Кабмін внести зміни до Порядку проведення конкурсу на зайняття посад державної служби, затвердженого постановою КМУ від 25.03.2016 р. № 246.

Боремося з коронавірусом: трудові зміниПарламент ухвалив Закон України від 30.03.2020 р. № 540-ІХ, покликаний зменшити негативний вплив поширення коронавірусу на бізнес і звичайних громадян. Зокрема, удосконалили трудове законодавство. Подробиці — у нашому матеріалі.

Карантин: кадрова робота триваєПостановою КМУ «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19» від 11.03.2020 р. № 211 з 12 березня 2020 року на всій території України введено карантин. Нагадаємо, що рішенням Уряду карантин продовжено до 24 квітня 2020 року.

Відпустки держслужбовцям на період карантину У зв’язку з коронавірусом буквально вся планета виявилася на карантині. На жаль, не уникнула цієї долі й наша країна. Як наслідок, виникли запитання, пов’язані з оформленням відсутності працівників на робочому місці на період карантину. Один із варіантів — відправити співробітників у відпустку. У цій статті ми нагадаємо основні правила надання відпусток держслужбовцям і зупинимося на особливостях щорічних основних відпусток.

Держслужбовець «гуляє за свої»: що врахувати? У період карантину достатньо гостро постає питання про надання працівникам відпусток без збереження заробітної плати. Для держслужбовців і тут є своя специфіка. Про неї й поговоримо.

Дистанційне звільнення «декретниці»: шукаємо варіанти Працівниця, перебуваючи у відпустці для догляду за дитиною віком до 3 років, надіслала поштою лист із заявою про звільнення за угодою сторін з 10.04.2020 р. та заяву-згоду на отримання трудової книжки. Лист надійшов 14.04.2020 р. Заява про звільнення надрукована та має особистий підпис працівниці. Чи можна звільняти у відпустці для догляду за дитиною? Чи має законну силу надрукована заява або заява повинна бути написана власноруч? Чи може роботодавець відмовити такій працівниці у звільненні? Чи потрібна її особиста присутність для звільнення?

Продовжуємо «карантинну» відпустку на відстані Працівнику була надана відпустка без збереження заробітної плати на період карантину з 19.03.2020 р. по 03.04.2020 р. Карантин продовжено до 24.04.2020 р. Як у зв’язку з цим працівнику продовжити відпустку без збереження заробітної плати на період карантину? Чи можна це зробити дистанційно?

Відрахування із зарплати за виконавчим листом: пауза на час карантину Працівник просить на період карантину не утримувати із зарплати суму за виконавчим листом. Що робити роботодавцю?

Додаткова відпустка водіям: хто має на неї право? В установі працюють водії автотранспортних засобів. Чи можна надавати їм додаткову відпустку за особливий характер праці тривалістю 7 днів? І чи вираховувати час перебування у щорічній відпустки з періоду фактично відпрацьованого часу для додаткової відпустки? У колективному та трудовому договорі тривалість додаткової відпустка не визначена.

Зарплата працівників університету при дистанційній формі роботи Чи зберігати заробітну плату науково-педагогічним, педагогічним, науковим працівникам університетів, які застосовують під час карантину дистанційні форми навчання та роботи?

Чи можна відправити робітників та фахівців університету у відпустку без збереження зарплати Чи можуть змушувати брати відпустки без збереження заробітної плати під час карантину таких працівників університетів, як інженери, лаборанти, та інших категорій робітників і фахівців?

Перелік святкових днів, професійних і міжнародних свят у травні 2020 року

 

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі (0)
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд